کامکوات

سایز گیاه ارسالی  ما بین 50 تا 100 سانتی متر می باشد و تماما به همراه محصول می باشند.(نکته در فصل بهار درخچه میوه ندارد)
 
نام گیاه
      کامکوات
نام علمی     Citrus japonica
خانواده       Rutaceae

 
درختچه ی پاکوتاه کامکوات از خانواده ی مرکبات است و میوه ای خوراکی شبیه پرتقال اما در اندازه ی خرما دارد که زمان رسیدن آنها از اواسط پاییز تا اواسط زمستان است. تعداد میوه ها در هر درختچه می تواند به صدها عدد برسد. این گیاه بومی نواحی جنوبی آسیا و چین است. این درختچه ی همیشه سبز را می توانید در گلدان هم نگهداری کنید، اگر در باغچه کاشته شود ارتفاعش به 2.5 متر می رسد اما در گلدان این میزان کمتر است.
 
 
     

شرایط محیطی
 

این گیاه به آبیاری زیادی نیاز دارد و خاک آن باید نسبتا مرطوب باشد اما خیس نماند. بهتر است زمانی آبیاری شود که خاکش تا یک بند انگشت رطوبت نداشته باشد. غبارپاشی برگ و تنه درختچه به دور از نور مستقیم آفتاب به رشد و شادابی گیاه کمک میکند. در زمستان میزان آبیاری را کمتر کنید، با آبیاری زیاد برگ هایش زرد می شود و گیاه می پوسد. گیاه باید در محلی قرار گیرد که در طول روز 6 تا 8 ساعت نور آفتاب به آن بتابد این کار برای میوه دهی آن لازم است. اگر کامکوات شما در گلدان است نور صبح برایش مناسب تر است و پس از آن در سایه قرار گیرد و یا در بهار و تابستان آنرا در باغچه نگهدارید و در زمستان به داخل خانه بیاورید زیرا این گیاه به سرما حساس است و در زمستان باید مراقب یخ زدگی اش باشید. دمای مناسب کامکوات در تابستان بین 25 تا 38 درجه است. این گیاه گرما دوست است و موجب شیرین تر و درشت تر شدن میوه هایش می گردد. نگذارید در زمستان گیاه در معرض دمای کمتر از 10 درجه قرار گیرد. خاک کامکوات باید از زهکشی خوبی برخوردار باشد تا آب اضافی اش خارج شود. ترکیبی از خاک باغچه، پیت ماس، پرلایت، ورمی کمپوست به نسبت یک به یک،  می تواند رشد بهتری برای گیاه ایجاد کند. تغذیه را از اوایل بهار تا اواخر تابستان ماهی یکبار انجام دهید و از زیاده روی در این کار پرهیز کنید. به تعویض گلدان نیز 2 سال یکبار اقدام کنید و از وجود منافذ زیر گلدان مطمعن شوید. هرس گیاه را در زمستان انجام دهید. پاجوش ها،شاخه های آسیب دیده و آنهایی را که از شکل خود را از دست داده اند قطع نمایید. دقت کنید بیشتر از 25 درصد حجم گیاه هرس نشود تا به آن شوک وارد نشود.
 

تکثیر گیاه
 

کامکوات بندرت با بذر تکثیر می شود، باید بذر ها را از میوه جدا کرده و قبل از خشک شدنش آنها را در عمق 2 سانتی متر بکارید. تا زمان جوانه زدن که تا 4 هفته ممکن است زمان ببرد، سطح خاک را با غبارپاشی مرطوب نگهدارید. عموما برای تکثیر گیاه از پیوند زدن به پایه ای از مرکبات (نارنج) استفاده می کنند و همچنین استفاده از قلمه گیاه نیز به تکثیر آن کمک می کند. قلمه ها باید در اوایل تابستان از شاخه های جوان به طول 15 سانتی متر فراهم شوند. اما عمده تولید این گیاه از راه پیوند می باشد که با توجه فصل های مختلف متفاوت می باشد رایج ترین نوع پیوند هم پیوند تی و اسکنه ای است. لازم به ذکر است که تولیدات ایباغ تماما پیوندی و از نوع پیوند تی می باشد
 
   

نمونه گیاه ارسالی فروشگاه ایباغ از نظر قد و ساقه و میوه
نمونه گیاه ارسالی فروشگاه ایباغ

آفات و بیماری ها
 
شته، شپشک آردآلود و شپشک قهوه ای از آفات این گیاه است. کامکواتها به شدت به شانکر مرکبات مقاوم بوده و حتی به آن مصون هستند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کامکوات

  • مدل کالا: Kumquat
  • موجودی: 812
  • 650,000تومان

برچسب ها: معرفی گیاه کامکوات, آفات و بیماری های گیاه کامکوات, تکثیر گیاه کامکوات, فروش گیاه کامکوات, خرید گیاه کامکوات, خرید عمده گیاه کامکوات, فروش عمده گیاه کامکوات, خرید و فروش اینترنتی گیاه کامکوات, فروشگاه اینترنتی گیاه کامکوات, فروشگاه آنلاین گیاه کامکوات, خاک مناسب گیاه کامکوات, درباره گیاه کامکوات, بیوگرافی گیاه کامکوات, نام علمی گیاه کامکوات, خانواده گیاه کامکوات, شرایط محیطی گیاه کامکوات, قیمت گیاه کامکوات, تولیدی گیاه کامکوات, دمای ایده آل گیاه کامکوات, گونه های مختلف گیاه کامکوات, عکس و تصویر گیاه کامکوات

پرتقال والنسیا   این گونه از پرتقال معروف به پرتقال تابستانه است و بومی يالت والنسيا ..
33,000تومان

نارنگی پیج  (page)   اين نوع نارنگی يك بك كراس Complex  است يعني از دو رگ گ..
40,000تومان

نارنگی یونسی (Ponkan Mandarin)   نارنگی یونسی یا پونکن از انواع نارنگی های ماندارین (..
31,000تومان

ليمو ترش   ليمو ترش به خانواده مرکبات تعلق دارد و بین گونه های آن Citrus limon یا (لي..
35,000تومان

نارنگی دیر رس یاشار   مرکبات دیر رس به دلیل اینکه در فصلی از سال عرضه می شوند که مرکب..
38,000تومان

نام گیاه          سانسوریا لاله ای نام علمی &..
33,500تومان

نام گیاه         سینگونیوم نام علمی     ..
40,000تومان

نام گیاه       شامادورا نام علمی    Chamaedorea elegans..
45,000تومان

نام گیاه         شفلرا نام علمی      Schefflera ac..
38,000تومان

نام گیاه       فیکوس نام علمی    Ficus elastic خانواد..
38,000تومان