فیکوس

نام گیاه       فیکوس
نام علمی    Ficus elastic
خانواده       Moraceae

 
فیکوس از قدیمی ترین گیاهان آپارتمانی و بومی آسیای استوایی است که گونه های زیادی دارد و سال های زیادی سبز باقی می ماند. دارای برگ های سبز روشن، پهن و براق، بشکل بیضی و نوک تیز می باشد. ارتفاع آن گاهی به 30 متر هم می رسد و حتی ریشه های هوایی می دهند. گیاه اگر جوان و کوچک باشد به راحتی با محیط سازش می کند در غیر اینصورت در ابتدا دچار آسیب می شود.
 

شرایط محیطی
 

فیکوس به کم آبی حساس است و باعث از بین رفتن برگ ها می شود. در تابستان هفته ای 2 بار و در زمستان یکبار آبیاری کنید، در فاصله آبیاری خاک آن باید خشک باشد. هیچگاه خاک آنرا باتلاقی نکنید. گیاه که تشنه باشد برگ هایش لوله و آویزان می شود و آبیاری زیاد برگ های پایینی را زرد می کند. این گیاه باید از نور مستقیم آفتاب در امان با شد زیرا برگ هایش را بی رنگ می کند و می سوزاند اما به نور کامل احتیاج دارد و در سایه شرایط رشد مناسبی نخواهد داشت. دمای مساعدش بین 16 تا 29 درجه است سرما باعث ایجاد لکه های قهموه ای می شود و باید از سرما در امان باشد. برای حفظ رطوبت نیاز به هفته ای یکبار غبار پاشی دارد که در تابستان میزانش را باید بیشتر کنید. بهترین خاک برای رشد این گیاه مخلوطی از برگ پوسیده و کود حیوانی و خاک رس است. خاک باید زهکشی شده باشد. اگر برگ ها رنگ پریده و ریز باشد نیاز به کود دارد. برای تامین مواد غذایی، گیاه را با کودهای محلول در آب هر14 روز یکبار آبیاری نمایید. برای تعویض گلدان اگر رشد گیاه خوب و سریع است سالی یکبار با گلدانی بزرگتر جایگزین کنید و یا 5 تا 7 سانتی متر از سطح خاک را تغذیه و تعویض کنید. اگر گیاه دچار بیماری است تا وقتی بهبود نیافت گلدانش را تعویض نکنید.
 

تکثیر گیاه
 

برای قلمه زدن، در بهار قلمه ای با حداقل یک برگ انتخاب کنید و آنرا در دمای 24 تا 27 درجه ریشه دار کنید. با خوابانیدن هوایی نیز می توانید عمل تکثیر را انجام دهید. در محل اتصال برگ به ساقه خراشی 1 سانتی ایجاد کنید و کمی شن نرم آغشته به هورمون تولید ریشه، روی آن بمالید. سپس با یک دستمال کاغذی خیس بپوشانیدش و با یک کیسه پلاستیکی محکم ببندید. بعد از اینکه ریشه ایجاد شد، شاخه را قطع کنید و در گلدان جدید بکارید.
 

آفات و بیماری ها
 

از آفات گیاه می توان کنه تار عنکبوتی، نماتد، گره ریشه، تریپس و شپشک را نام برد. کنه قرمز لکه زرد روی برگ ایجاد می کند و در زیر آن تارعنکبوت شکل می گیرد. آفت باعث ایجاد لکه های قهوه ای برجسته بر رو و زیر برگ و همچنین ایجاد زخم های پنبه ایی سفید در سطح برگ می شوند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

فیکوس

  • مدل کالا: Ficus
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 38,000تومان

برچسب ها: معرفی گیاه آپارتمانی فیکوس, آفات و بیماری های گیاه آپارتمانی فیکوس, تکثیر گیاه آپارتمانی فیکوس, فروش گیاه آپارتمانی فیکوس, خرید گیاه آپارتمانی فیکوس, خرید عمده گیاه آپارتمانی فیکوس, فروش عمده گیاه آپارتمانی فیکوس, خرید و فروش اینترنتی گیاه آپارتمانی فیکوس, فروشگاه اینترنتی گیاه آپارتمانی فیکوس, فروشگاه آنلاین گیاه آپارتمانی فیکوس, خاک مناسب گیاه آپارتمانی فیکوس, درباره گیاه آپارتمانی فیکوس, بیوگرافی گیاه آپارتمانی فیکوس, نام علمی گیاه آپارتمانی فیکوس, خانواده گیاه آپارتمانی فیکوس, شرایط محیطی گیاه آپارتمانی فیکوس, قیمت گیاه آپارتمانی فیکوس, تولیدی گیاه آپارتمانی فیکوس, دمای ایده آل گیاه آپارتمانی فیکوس, گونه های مختلف گیاه آپارتمانی فیکوس, عکس و تصویر گیاه آپارتمانی فیکوس

نام گیاه     کوردیلین نام علمی   Cordyline terminalis خانواده &..
36,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
39,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
38,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
39,000تومان

نام گیاه          سانسوریا نام علمی   &n..
39,000تومان

سرخس       FERN  نام علمی     Nephrolepis exaltata خانواده ..
30,000تومان

نام گیاه         سینگونیوم نام علمی     ..
35,000تومان

نام گیاه       شامادورا نام علمی    Chamaedorea elegans..
45,000تومان

نام گیاه         شفلرا نام علمی      Schefflera ac..
38,000تومان