سانسوریا سبز‬‎

نام گیاه          سانسوریا
نام علمی       SANSEVIERIA CYLINDRICA
خانواده          RUSCACEAE  - روساسه
 

این گیاه بومی نواحی گرمسیری غرب آفریقا است. سانسوریا گیاهی چند ساله و همیشه سبز است  که ساقه ندارد و  دارای برگ های راست لوله ای و نیزه شکل به رنگ راه راه سبز خاکستری است، و برگ ها مستقیم از ریزوم رشد می کنند. البته طول و شکل برگ ها در مدل های مختلف، متفاوت است. ارتفاع آن گاهی به بیش از نیم متر هم می رسد و نسبت به شرایز نامساعد محیطی مقاوم است. شکوفه دهی آن سالی یک بار و در میانه ی تابستان است. شکوفه هایی به رنگ سفید مایل به سبز لوله ایی.سانسوریا به تصفیه هوای داخل خانه کمک می کند.
 
شرایط محیطی
 

از آبیاری زیاد آن اجتناب کنید. در فصل گرما و تابستان 1 یا 2 بار آبیاری در هفته و در فصل سرما هر 2 یا 3 هفته یک بار کفایت می کند. بهترین دما برایش 15 تا 25 درجه در رطوبت 70تا 90 درصد است و در نور متوسط تا زیاد رشد بهتری خواهد داشت گرچه نسبت به سایه و نور کم مقاوم است. خاک مناسب ، خاک جنگلی یا مخلوط خاکبرگ و ماسه و همچنین خاک قلیایی است و باید به خوبی زهکشی شده باشد. برای تغذیه ی سانسوریا می توان از کود مایع به مقدار 3 گرم در لیتر استفاده کرد و هفته ای یک بار از فروردین تا مهر گیاه را تغذیه نمود.
 

تکثیر گیاه
 

راحت ترین راه تکثیر توسط ریزیوم و قلمه برگ است. در فصل بهار و زمانی که گلدان پر شده و ريزيوم تمام گلدان را اشغال كرده تقسیم بوته را انجام دهید. پايه مادري را از گلدان خارج کنید و با چاقو یا قیچی قسمت زيرزميني گياه را به چند قسمت تقسيم کنید. اگر گیاه ابلق باشد و حاشیه طلایی داشته باشد، گياهان جديد توليد شده هم داراي حاشه طلايي خواهند شد. اما زماني كه سانسورياي ابلق به روش معمولي قلمه زده مي شود،گياه ديگر نوارهاي زيباي طلايي رنگ خود را حفظ نمي كند و به رنگ سبز در می آید. برای این کار برگ هايي را انتخاب كنيد كه تازه و بلند باشند یعنی تقریبا بیشتر از 30 سانتی متر و برگ را 8 سانت به 8 سانت ببريد. آنها را 2 یا 3 روز بگذارید تا آماده ی کاشت شوند. قسمت پایین برگ را به شکل عدد هشت برش دهید و بعد آنرا در دمای 18 تا20 درجه در ماسه فرو برید. دقت کنید بالای برگ در بالای سطح خاک قرار گیرد. در هفته ی 4 که برگ جوانه میزند آنرا از باقی برگ ها جدا کنید و در گلدان دیگر بکارید.
 
آفات و بیماری ها
 

در زیر 10 درجه برای رشد و ظاهر آن مشکلاتی ایجاد می شود تا حدی که سرما بعث سیاه شدن و آبکی شدن برگ های آن می شود که این عارضه بعد از 1 تا 4 هفته آشکار می شود. و اگرمحیط نور ناکافی داشته باشد، برگ ها نقش خود را از دست می دهند. با خشک و قهوه ای شدن این گیاه آنرا به مکان خنک تر ببرید و آبیاری کنید. اگر زخم های سفید پنبه ای روی برگ ها ایجاد شود بعلت حشره ی آفت است. در این زمان می توانید 2هفته یکبار از سم حشره کش نفوذی استفاده کنید. لارو حشرات حاشیه برگ ها و یا پهنه ی آنها را زخمی می کند، تریپس برگ ها را بدشکل می کندو نقاط خاکستری بر روی آن ایجاد می کند. شپشک آرد آلود و نماتد گره ریشه از دیگر آفات هستند. این گیاه دچار بیماری های دیگری من جمله پوسیدگی ریشه، لکه برگی قارچی و بلایت جنوبی، می شود.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

سانسوریا سبز‬‎

  • مدل کالا: Green Sansevieria
  • موجودی: 84
  • 39,000تومان

برچسب ها: معرفی گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, آفات و بیماری های گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, تکثیر گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, فروش گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, خرید گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, خرید عمده گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, فروش عمده گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, خرید و فروش اینترنتی گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, فروشگاه اینترنتی گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, فروشگاه آنلاین گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, خاک مناسب گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, درباره گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, بیوگرافی گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, نام علمی گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, خانواده گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, شرایط محیطی گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, قیمت گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, تولیدی گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, دمای ایده آل گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, گونه های مختلف گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎, عکس و تصویر گیاه آپارتمانی سانسوریا سبز‬‎

نام گیاه     کوردیلین نام علمی   Cordyline terminalis خانواده &..
36,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
39,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
38,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
39,000تومان

سرخس       FERN  نام علمی     Nephrolepis exaltata خانواده ..
30,000تومان

نام گیاه         سینگونیوم نام علمی     ..
35,000تومان

نام گیاه       شامادورا نام علمی    Chamaedorea elegans..
40,000تومان

نام گیاه         شفلرا نام علمی      Schefflera ac..
38,000تومان

نام گیاه       فیکوس نام علمی    Ficus elastic خانواد..
38,000تومان