شامادورا

نام گیاه       شامادورا
نام علمی    Chamaedorea elegans
خانواده       ARECACEAE


 
شامادورا حدود 170 گونه دارد که شبیه درخت خرما هستند . بومی نواحی نیمه گرمسیری قاره آمریکا، جنوب مکزیک و گواتمالا می باشد. ظاهری ظریف و بارک با ساقه ی روشن و برگ های سبز تیره دارد. همچنین گل ها به صورت پیازچه هایی زرد رنگ کوچک بوده که بر روی دمگل های باریک قرار می گیرند. و در صورت میوه دادن سمی و به رنگ قرمز هستند. تنوع ارتفاع انواع آن بین 30 سانتی متر تا 6 متر است.این گونه از گیاه ارتفاعی كم تر از یك متر دارد و دارای برگهای خمیده بسیار زیبایی است.
 

شرایط محیطی
 

این گیاه  تا حدودی به سایه مقاوم است، به نور متوسط نیاز دارد، نور مستقیم برای آن مضر است و باعث سوختگی و ایجاد لک بر روی برگ هایش می شود. برای آبیاری باید به خاک آن توجه کرد وقتی خاک نیمه خشک شد به آن آب دهید. آب باید از زیر گلدان خارج شود. می توانید در زمستان زمانی آبیاری کنید که خشکی خاک 5 سانتی متر باشد (هفته ای 1 بار) و در تابستان هفته ای 2 بار این کار را انجام دهید. آبیاری زیاد باعث زرد شدن ، ریزش برگ ها و پوسیدن ریشه می شود و آبیاری کم باعث سوختگی نوک برگ می شود. دمای مناسب برای شامادورا بین 16 تا 28 درجه است که بهترین دما 22 درجه است.در دمای بیشتر برگ ها را آب پاشی کنید. و رطوبت آنرا 50 تا 70 درجه نگهدارید. خاک جنگل یعنی همان خاک هوموسی زهکشی شده برای رشد گیاه مناسب است. نیاز زیادی به کود ندارد و می توان به اندازه ی 2 گرم در لیتر از فروردین تا مهر هفته ای یکبار استفاده کرد و یا در فصل بهار و تابستان ماهی یک بار از کود مایع استفاده کنید.
 

تکثیر گیاه

در تکثیر توسط بذر، باید بذرها را کاشت و دما را در 21 تا 24 درجه ثابت نگه داشت. این کار در را باید از اواسط بهار تا اوایل تابستان انجام داد و در سایه روشن نگهداری کرد و مرتبا کنترل شوند تا قارچی نشوند. وقتی ارتفاع آنها 5 سانتی متر شد گلدانش را عوض کنید. عموما تعداد بذرهایکه جوانه میزنند بسیار کم است.از تقسیم بوته نیز می توان استفاده کرد. برای این کار درهنگام تعویض گلدان می توان گیاه مادری را به چندبخش تقسیم کرد و در گلدانی مجزا کاشت.
 

آفات و بیماری ها
 

آفات گیاه مثل شپشک و کنه است. کنه باعث می شود برگ ها دچار تار عنکبوت شوند. باز نشدن برگ ها می تواند به دلیل سایز گلدان و یا خاک آن باشد. کمبود رطوبت یا کمبود پتاس و کلسیم نوک برگها را قهوه ای می کند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

شامادورا

  • مدل کالا: Chamaedorea elegans
  • موجودی: 16
  • 75,000تومان

برچسب ها: معرفی گیاه آپارتمانی شامادورا, آفات و بیماری های گیاه آپارتمانی شامادورا, تکثیر گیاه آپارتمانی شامادورا, فروش گیاه آپارتمانی شامادورا, خرید گیاه آپارتمانی شامادورا, خرید عمده گیاه آپارتمانی شامادورا, فروش عمده گیاه آپارتمانی شامادورا, خرید و فروش اینترنتی گیاه آپارتمانی شامادورا, فروشگاه اینترنتی گیاه آپارتمانی شامادورا, فروشگاه آنلاین گیاه آپارتمانی شامادورا, خاک مناسب گیاه آپارتمانی شامادورا, درباره گیاه آپارتمانی شامادورا, بیوگرافی گیاه آپارتمانی شامادورا, نام علمی گیاه آپارتمانی شامادورا, خانواده گیاه آپارتمانی شامادورا, شرایط محیطی گیاه آپارتمانی شامادورا, قیمت گیاه آپارتمانی شامادورا, تولیدی گیاه آپارتمانی شامادورا, دمای ایده آل گیاه آپارتمانی شامادورا, گونه های مختلف گیاه آپارتمانی شامادورا, عکس و تصویر گیاه آپارتمانی شامادورا

نام گیاه     کوردیلین نام علمی   Cordyline terminalis خانواده &..
40,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان

نام گیاه          آگلونما نام علمی      Aglaonema ..
49,000تومان

نام گیاه         بنجامین نام علمی      F..
39,900تومان

پوتوس چوب دار         Pothos نام علمي    ..
100,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان