فیتونیا

نام گیاه        فیتونیا  
نام علمی     Fittonia versehaffeltii
خانواده        Acanthaceae

 
فیتونیا از گیاهان خزنده ی چند ساله است که دارای 2 گونه می باشد و بومی مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی است. دارای برگ هایی پهن و به شکل قلب با رگبرگهایی سفید صورتی می باشد. گل های آن کوچک و متمایل به سفید آن روی سنبله نمایان می شود. ارتفاع این گیاه به 30 سانتی متر هم میرسد و وسعتش نیز از 15 تا 22 سانتی متر را اشغال می کند.
 

 

شرایط محیطی
 

فیتونیا به مانند بسیاری از گل های آپارتمانی نسبت به سایه مقاوم است و با نوری متوسط باید از نور مستقیم آفتاب در امان بماند. نور کم باعث کوچک ماندن برگ ها و نور زیاد باعث چروکیدگی و نازکی برگ می شود. حداقل و حداکثر دمای محیطی باید بین 18 تا 30 درجهه باشد. هوای سرد باعث ریزش برگ ها می شود .در دمای بالای 30 باید گیاه را غبار پاشی کرد.بهتر است در تابستان هر روز و در زمستان هر 5 روز یک بار این کار را انجام دهید تا رطوبت 70 تا 90 درصد را داشته باشد. در هوای خشک برگ هایش پژمرده می شود و باید غبار باشی کنید. گیاه نسبت به خشکی حساس است و باید خاکش مرطوب نگه داشته شود، در تابستان حداقل هفته ایی 3 بار آبیاری شود و در زمستان 5 روز یکبار، بهتر است با آب شیر آبیاری انجام شود. انواع خاکهای لیمونی و کمپوست برای رشد ریشه مناسب است. خاک این گیاه باید مرطوب و زهکشی باشد تا آب اضافه از آن خارج گردد. کود مورد نیاز آنرا هر 14 روز یکبار با مخلوط کودهای شیمیایی مخصوص، به میزان نصف توصیه شده، استفاده کنید. ریشه های گیاه سطحی است و نیازی به تعویض گلدان ندارد اما زهکشی آن باید مناسب باشد. برای هرس کردن نیز می توانید جوانه ها را جدا کنید و یا گیاه را سرزنی نمایید.
 

 


 
تکثیر
گیاه
 

عمل تکثیر را باید در اواسط بهار تا اوایل تابستان انجام داد. قلمه های 8 یا 9 سانتی متری همراه با حداقل 2 برگ جدا کنید و آنرا در دمای 20 درجه با نور مناسب و کمی رطوبت نگهداری کنید. بعد از حدود 1 ماه گیاه ریشه می دهد.
 

 

آفات و بیماری ها
 

کنه تارعنکبوتی شیره گیاه را مصرف می کند. شپشک آرد آلود موجب ریزش و زرد شدن برگ ها می شود. لکه برگی باکتریایی و قارچی، پوسیدگی ریشه، ویروس موزاییک نیز از بیماری های آن است. برای مبارزه با بیماری های قارچی از قارچکش ها استفاده کنید. متاسفانه بیماری های ویروسی درمانی جز حذف گیاه ندارد.

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

فیتونیا

  • مدل کالا: Fittonia
  • موجودی: 25
  • 30,000تومان

برچسب ها: معرفی گیاه آپارتمانی فیتونیا, آفات و بیماری های گیاه آپارتمانی فیتونیا, تکثیر گیاه آپارتمانی فیتونیا, فروش گیاه آپارتمانی فیتونیا, خرید گیاه آپارتمانی فیتونیا, خرید عمده گیاه آپارتمانی فیتونیا, فروش عمده گیاه آپارتمانی فیتونیا, خرید و فروش اینترنتی گیاه آپارتمانی فیتونیا, فروشگاه اینترنتی گیاه آپارتمانی فیتونیا, فروشگاه آنلاین گیاه آپارتمانی فیتونیا, خاک مناسب گیاه آپارتمانی فیتونیا, درباره گیاه آپارتمانی فیتونیا, بیوگرافی گیاه آپارتمانی فیتونیا, نام علمی گیاه آپارتمانی فیتونیا, خانواده گیاه آپارتمانی فیتونیا, شرایط محیطی گیاه آپارتمانی فیتونیا, قیمت گیاه آپارتمانی فیتونیا, تولیدی گیاه آپارتمانی فیتونیا, دمای ایده آل گیاه آپارتمانی فیتونیا, گونه های مختلف گیاه آپارتمانی فیتونیا, عکس و تصویر گیاه آپارتمانی فیتونیا

نام گیاه     کوردیلین نام علمی   Cordyline terminalis خانواده &..
36,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
39,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
38,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
39,000تومان

نام گیاه          سانسوریا نام علمی   &n..
39,000تومان

سرخس       FERN  نام علمی     Nephrolepis exaltata خانواده ..
30,000تومان

نام گیاه         سینگونیوم نام علمی     ..
35,000تومان

نام گیاه       شامادورا نام علمی    Chamaedorea elegans..
45,000تومان

نام گیاه         شفلرا نام علمی      Schefflera ac..
38,000تومان