پوتوس چوب دار

پوتوس چوب دار         Pothos
نام علمي                  Scindapsus aureus Syn Epipremunmreum aureum
خانواده                    Aracea

 
پوتوس گیاهی گرمسیری است که برگ های بیضی شکل سبز و یا ابلق دارد. اکثرا بالا رونده هستند و اتاق را تبدیل به جنگل می کند. ساقه هایش می تواند تا 20 متر رشد کند که در منازل این مقدار به 5 متر می رسد و در شرایط مساعد به مرور ساقه ها ضخیم می شوند.
 
 


شرایط محیطی
 

نیاز پوتوس به آب متوسط است در تابستان هفته ای 2 بار و در زمستان هفته ای یک بار آبیاری کنید. بهتر است در فاصله آبیاری ها خاک گلدان خشک باشد و از آب هم دمای محیط استفاده شود. آبیاری زیاد حاشیه برگ را سیاه  می کند و لکه های قهوه ای ایجاد می شود و خشکی زیاد برگ هایش را زرد و  خشک می کند. این گیاه به نور مستقیم نیازی ندارد و نسبتا به سایه مقاوم است. البته نژاد ابلق آن در سایه رنگ های خود را از دست می دهد و سبز می شود. نور مستقیم آفتاب باعث سوختن و تاول روی برگ ها می شود و نور کم و سایه نیز آنها را ضعیف، کمرنگ و زرد می کند.
این گیاه گرمسیری به حرارت 20 تا 25 درجه نیاز دارد که در زمستان این مقدارمناسب به 16 تغییر می کند. گرما ساقه ها را خم می کند و سرما باعث زرد و چروک شدن برگ ها می گردد. رطوبت پوتوس باید حفظ شود. غبارپاشی را فراموش نکنید. در تابستان تا 3 بار و زمستان 2 بار در هفته انجام دهید. رطوبت زیاد برگ ها را پهن می کند. زهکشی خاک این گیاه باید مناسب باشد و آب از گلدان خارج شود. خاک مناسب آن مخلوطی مساوی از خاک برگ پوسیده، خزه، ماسه شسته بدون خاک و مقداری کود پوسیده دامی است. پوتوس باید در فصل رشد یعنی از اوایل بهار تا اواسط پاییز تغذیه شود. می توانید از 3 گرم در ليتر کود محلول در آب و يا کود مايع هر 2 هفته 1 بار استفاده کنید. کمبود مواد غذایی رشدش را متوقف می کند. برای هدایت گیاه جهت بالا رفتن آنرا به نخ ببندید و یا از قیم های خزه دار استفاده کنید. برای تعویض گلدان زمانی که ریشه های گیاه از منافذ گلدان مشخص شد گلدان بزرگتری انتخاب کنید.
 

 

تکثیر گیاه
 

برای پر شاخ و برگ شدن گیاه تعدادی ازساقه ‌های کشیده آن را به روش قلمه تکثیر نموده و قلمه ‌های ریشه ‌دار را درکنار بوته مادری بکارید. در فصل بهار قلمه هایی از قسمتهای ضخیم ساقه بطول 10 سانتی متر همراه با 2 یا 3 برگ انتخاب کنید. این قلمه ها در آب و یا در ماسه ریشه دار می شود و بعد می توان در خاک کاشت. از تقسیم بوته هم می توان برای تکثیر آن استفاده کرد.
 

آفات و بیماری ها
 

آفت زخم های پنبه ای بر روی برگ ها ایجاد می کند و کنه ریط قرمز برگ ها را زرد کرده و تارعنکبوت ایجاد می کند.

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

پوتوس چوب دار

  • مدل کالا: Potosi wood grain
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 55,000تومان

برچسب ها: معرفی گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, آفات و بیماری های گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, تکثیر گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, فروش گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, خرید گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, خرید عمده گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, فروش عمده گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, خرید و فروش اینترنتی گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, فروشگاه اینترنتی گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, فروشگاه آنلاین گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, خاک مناسب گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, درباره گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, بیوگرافی گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, نام علمی گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, خانواده گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, شرایط محیطی گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, قیمت گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, تولیدی گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, دمای ایده آل گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, گونه های مختلف گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار, عکس و تصویر گیاه آپارتمانی پوتوس چوب دار

نام گیاه     کوردیلین نام علمی   Cordyline terminalis خانواده &..
40,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان

نام گیاه          آگلونما نام علمی      Aglaonema ..
49,000تومان

نام گیاه         بنجامین نام علمی      F..
39,900تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان