سینگونیوم

نام گیاه         سینگونیوم
نام علمی       Syngonium podophyllum
خانواده          ARACEAE – گل شیپوریان

 
این گیاه بالا رونده دارای 36 گونه ی مختلف است و بومی جنگل های بارانی استوایی در آمریکای مرکزی و جنوبی می باشد. ارتفاع این گیاه می تواند به 10 تا 20 متر هم برسد. با افزایش سن گیاه برگ های تحتانی خود را از دست می دهد و در سال تنها 6 یا 7 برگ جدید می دهد. فرم برگ های این گیاه با توجه به مرحله رشد (نوجوان یا بالغ) متفاوت است. برگ ها در ابتدا به شکل قلب هستند و کم کم به شکل نیزه در می آیند که دارای رگبرگ های زرد رنگ می باشد. با حذف قسمتهای بالایی ساقه ها می توانید گیاه را طوری تربیت کنید تا رشد جانبی بیشتری داشته باشد.لازم است برای سینگونیومهایی که به صورت بالارونده تربیت می شوند، قیّم تهیه کنید. چون ساقه ها نرم هستند، باید به قیم بسته شوند، تا دچار شکستگی نشوند. تماس ساقه با محل مرطوب باعث ایجاد ریشه های نابجا می شود. شیره ی این گیاه حاوی ماده سمی است و ممکن است حساسیت پوستی ایجاد کند.
 

شرایط محیطی
 

سینگونیوم به رطوبت هوا نیاز دارد و آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک رطوبت خود را تا حدودی از دست داده است. خشکی هوا برای آن مناسب نیست و غبارپاشی برگها به رشد و شادابی اش کمک می کند. از غرقابی کردنش خوداری کنید چون ریشه هایش را میپوساند و در فصل تابستان هر هفته سه بار و در زمستان یک بار در هفته به آن آب بدهید. این گیاه نسبتا به سایه مقاوم است و به نور سایه روشن نیاز دارد. نور کم برایش مناسب تر است و از مجاورتش در آفتاب دوری کنید. اگر گلدان را بچرخانید مانع از کج شدنش بسمت نور می شوید. در فصل گرم و خشک گیاه را به مکان خنک انتقال دهید. آفتاب تند موجب سوختگی نوک برگها و رنگ پریدگی می شود و گرما برگ هایش را قهوه ای میکند که باید آنها را قیچی کنید. و نور کم باعث می شود ساقه اش دراز شود و بین دو برگ فاصله زیاد ایجاد شود. بهترین رشد این گیاه در دمای 16 تا 24 درجه است. خاک مناسب آن باید رطوبت پذیر باشد و آن مخلوطی از خاک شن دار و تورب و خاک برگ و یا مخلوطی از 1قسمت پیت و 4 قسمت کمپوست است. اگر در دوره ی رشد تغذیه گیاه انجام نشود برگ های پایینی اش زرد می شود و میریزد. هر 2 سال یکبار در بهار گلدان را عوض کنید و سایز گلدان به اندازه ای باشد تا بتواند ریشه های خود را متراکم کند و زیاد بزرگ نباشد. برای تغذیه سینگونیوم در فصل رشد یعنی بهار و تابستان از کودهای مخصوص گیاهان زینتی استفاده کنید.
 

تکثیر گیاه
 
 
عمل تکثیر را می توان در اواخر بهار یا اوایل تابستان با قلمه ی ساقه انجام داد. قلمه ها او نوک ساقه به طول 8 تا 10 سانتی متر باشند. برش را از زیر یک گره بزنید و برگ انتهای قلمه را حذف کنید. 4 تا 6 هفته زمان می برد تا قلمه ریشه بدهد. و بعد از 4 تا 5 ماه می توانید آنرا به گلدان بزرگتر انتقال دهید. اگر زمانی گیاه شما به طور بی رویه رشد کرد و برگهایش کم شدند، ساقه های بلندش را قیچی کرده و از این ساقه ها برای ازدیاد گیاه به روش قلمه ساقه استفاده کنید.
 

آفات و بیماری ها
 

کنه های تارعنکبوتی از شیره گیاه استفاده می کند و برگ ها را زرد میکند، شپشک و شته ها شیره گیاه را می مکند آنرا ضعیف می کند و ماده ی چشبناک عسلک را تولید می کنند، اگر میزان آفت کم بود آنرا با پارچه ای بزدایید اما در صورت زیاد بودن از سموم سیستماتیک استفاده کنید. بیماری باکتریایی سوختگی بلایت ، بر روی برگ لکه بیضی شکل سیاه رنگ ایجاد می کند و برگ را پژمرده میکند. سوختگی جنوبی که بیماری قارچی است ساقه ها را می پوساند.

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

سینگونیوم

  • مدل کالا: Syngonium podophyllum
  • موجودی: 8
  • 35,000تومان

برچسب ها: معرفی گیاه آپارتمانی سینگونیوم, آفات و بیماری های گیاه آپارتمانی سینگونیوم, تکثیر گیاه آپارتمانی سینگونیوم, فروش گیاه آپارتمانی سینگونیوم, خرید گیاه آپارتمانی سینگونیوم, خرید عمده گیاه آپارتمانی سینگونیوم, فروش عمده گیاه آپارتمانی سینگونیوم, خرید و فروش اینترنتی گیاه آپارتمانی سینگونیوم, فروشگاه اینترنتی گیاه آپارتمانی سینگونیوم, فروشگاه آنلاین گیاه آپارتمانی سینگونیوم, خاک مناسب گیاه آپارتمانی سینگونیوم, درباره گیاه آپارتمانی سینگونیوم, بیوگرافی گیاه آپارتمانی سینگونیوم, نام علمی گیاه آپارتمانی سینگونیوم, خانواده گیاه آپارتمانی سینگونیوم, شرایط محیطی گیاه آپارتمانی سینگونیوم, قیمت گیاه آپارتمانی سینگونیوم, تولیدی گیاه آپارتمانی سینگونیوم, دمای ایده آل گیاه آپارتمانی سینگونیوم, گونه های مختلف گیاه آپارتمانی سینگونیوم, عکس و تصویر گیاه آپارتمانی سینگونیوم

نام گیاه     کوردیلین نام علمی   Cordyline terminalis خانواده &..
36,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
39,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
38,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
39,000تومان

نام گیاه          آگلونما نام علمی      Aglaonema ..
49,000تومان

نام گیاه         بنجامین نام علمی      F..
39,900تومان

پوتوس چوب دار         Pothos نام علمي    ..
39,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
41,000تومان