بنجامین سبز

نام گیاه         بنجامین
نام علمی      FICUS BENJAMINA
خانواده        MORACEAE   - موراسه , انجیر

 

بنجامین از جمله گیاهانی است که مناسب نگهداری در آپارتمان است و خود را با شرایط داخل ساختمان وقف می دهد. اما نگهداری این گیاه حساس به افراد تازه کاز توصیه نمیشود. فیکوس بنجامین بومی جنوب شرق و جنوب آسیا است و 800 گونه مختتلف دارد. برگ هایش در رنگ های سفید، سبز و ابلق می باشد و بیضی شکل و نوک تیز است. شاخه های آبشاری دارد و ارتفاع گیاه به 5 متر هم میتواند برسد.
 

 
شرایط محیطی
 

این گیاه به نور کامل نیاز دارد اما این نور باید به صورتی باشد که برگ ها در معرض مستقیم قرار نگیرند. یک مکان برای آن انتخاب کنید و از تغیر مکانش خود داری کنید و سعی کنید عوامل محیطی را یکنواخت باقی بگذارید. دمای قابل تحمل برای آن بین 15 تا 24 درجه می باشد و با ابیاری روزانه تحمل دمای بیشتر و تا 30 درجه را هم دارد. برای آبیاری گیاه زمانی این کار را انجام دهید که سطح خاک خشک شده باشد و از آبی استفاده کنید که سرد نباشد. در تابستان حداکثر هفته ای 2 بار و در زمستان 10 روز یکبار با آب ولرم آنرا آبیاری کنید.
 

از خاک جنگلی یا مخلوطی از خاک برگ ، خاک معمولی و ماسه استفاده کنید و بهترین خاک کمپوست ( خاکبرگ ) یا کود حیوانی یا خاک لوم است [مخلوطی از شن ، رس و مواد آلی ( برگ پوسیده) [. همچنین در بهار و تابستان هر ماه یک بار تغذیه مصنوعی همراه با کود شیمیایی محلول در آب مخصوص گیاهان زینتی، لازم است که می توانید بر طبق دستور مندرج بر روی بسته عمل کنید. و یا كود موردنياز اين گياه را مي‌توان ۳ گرم در ليتر، هر 2 هفته يك‌بار، از اواخر زمستان تا مهر، مورد استفاده قرار داد. در فصل زمستان نبايد كود مصرف كرد. بهتر است از كود كامل استفاده كنيد كه معروف است به كودهاي NPK كه با مارك‌هاي مختلفي در بازار موجود است. تا زمانی که بنجامین جوان است نیاز دارد هر سال گلدانش را تعویض کنید و وقتی که به حداکثر حجم گلدان رسیدید خاک های سطحی آنرا با خاک نو تعویض کنید.
 

 
تکثیر گیاه
 

براي تكثير از قلمه‌هايي كه حداقل يك برگ دارد استفاده کنید مثلا شاخه‌هايي كه برگ‌هاي پايين خود را در بهار از دست داده‌اند را هوایی بخوابانید. و این کار را در اواسط بهار و اوایل تابستان انجام دهید. قلمه ی انتهایی ساقه را به طول ۸ تا ۱۰ سانتیمتر با قیچی باغبانی جدا کنید و در پودر هورمون ریشه زایی فرو ببرید و تک تک در گلدانی با قطر دهانه ۶ سانتیمتر، حاوی کمپوست مخصوص بذر و قلمه قرار دهید و با کیسه پلاستیکی بپوشانید. این در صورتی است که محیط خیلی خشک باشد. افتادن ناگهانی برگ، علامتی برای روبه نابودی رفتن یا و اشکالی در عمل تکثیر است. اگر ریشه دهی سالم و مناسب انجام شد، قلمه ها را در گلدانی با قطر دهانه ۱۱ تا ۱۳ سانتیمتر حاوی کمپوست گلدانی با پایه پیت بکارید.
 
 

آفات و بیماری ها
 

وقتی برگ‌ها خشك و شكننده شدند، یعنی هواي محيط گرم و خشك است آبياري را بيشتر کنید و غبارپاشي روزانه را فراموش نشود.
تماس گیاه با شیشه سرد پنجره باعث سیاه شدن برگ های آن می شود. سقوط برگ های سالم و سبز بعلت نور کم  یا کم آبی و یا سرد شدن ناگهانی اتاق و آب سرد است. اگر دیدید برگ ها رنگ پریده شده اند و لکه های قهوه ای در زیر آنها و ساقه وجود دارد با پنبه اغشته به سم حشره کش لکه ها را خیس کنید و یا هر دو هفته یک بار طبق دستور سمپاشی کنید. قارچ ها باعث ایجاد لکه های پهن و آبکی و سیاه روی برگ ها می شود. کنه ی قرمز نیز برگ ها را زرد کرده و سطح زیری را دارای تار عنکبوت می کند.
 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

بنجامین سبز

  • مدل کالا: FICUS BENJAMINA
  • موجودی: 19
  • 39,900تومان

برچسب ها: معرفی گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, آفات و بیماری های گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, تکثیر گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, فروش گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, خرید گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, خرید عمده گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, فروش عمده گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, خرید و فروش اینترنتی گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, فروشگاه اینترنتی گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, فروشگاه آنلاین گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, خاک مناسب گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, درباره گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, بیوگرافی گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, نام علمی گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, خانواده گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, شرایط محیطی گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, قیمت گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, تولیدی گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, دمای ایده آل گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, گونه های مختلف گیاه آپارتمانی بنجامین سبز, عکس و تصویر گیاه آپارتمانی بنجامین سبز

نام گیاه     کوردیلین نام علمی   Cordyline terminalis خانواده &..
40,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان

نام گیاه          آگلونما نام علمی      Aglaonema ..
49,000تومان

پوتوس چوب دار         Pothos نام علمي    ..
100,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان