آگلونما

نام گیاه          آگلونما
نام علمی      Aglaonema commutatum
تیره گیاهی    Araceae (گل شیپوریان)
 

این گیاه بومی جنوب شرقی آسیا است و در حدود چهل گونه گیاه علفی در هند و مالزی دارد که بعضی از آنها به علت داشتن برگ های ابلق به عنوان گیاه زینتی در گلخانه ها نگهداری می شوند. آگلونما گیاهی همیشه سبز و پایا با برگهای زینتی است برگهای آن مستطیلی نیزه‌ای می‌باشد، اندازه برگها بر حسب گونه بطول ۲۵ سانتیمتر و پهنای ۱۲ سانتیمتر می‌باشد ارتفاع گیاه نیز برحسب گونه تقریباً بین ۲۰تا ۴۰ سانتیمتر در سطح فوقانی خود تغییر می‌کند و همچنین دارای نقاط و یا لکه‌های سبز تیره می‌باشد. گلهای این گیاه سفید است و در تابستان آشکار می‌شود. در صورتی که مدت درازی از آن مراقبت شود تنها یک میوه ی قرمز رنگ خواهد داد.
 

شرایط محیطی
 

برای نگهداری این گیاه آپارتمانی، اتاق های شمالی ساختمان بهترین شرایط نور را تامین می کند. در حین داشتن نور کافی باید از آفتاب مستقیم دور بماند. آبیاری این گیاه در تابستان هفته ای دوبار و در زمستان هفته ای یک بار کافی است. برگ هاى آگلونما نسبت به خشکى هوا حساس هستند و بهتر است در آپارتمان هاى گرم و خشک هر روز سطح برگ ها با آب اسپرى شود. بهتراست زمستان در داخل خانه نگهداری شود. با این حال توان تحمل دمای 15 تا 10 درجه را دارد و در تابستان نیز بهترین دما برای آن 24 درجه است. این گیاه در مقابل دود و گاز حاصله از شوفاژ حساس است و به سرعت برگهای پائینی خود را از دست می‌دهد.
 

مخلوط خاک گلدانی (خاکبرگ، ماسه ، پیت، خاک باغچه) با قابلیت نفوذ خوب (به طور کلی خاک غنی از خاکبرگ و اسیدی ) برای این گیاه بسیار مناسب است. فصل رشد این گیاه بهار و تابستان است، در این فصول هر 2 هفته یکبار کودهای مایع رقیق به گیاه بدهید.  هر سه سال یک مرتبه در فصل بهار گلدان را عوض کنید و این در موقعی است که ریشه، دو سوم فضای گلدان را اشغال کرده باشد.
 

تکثیر گیاه
 

آگلونمابه روش های مختلف تکثیر می شود. این گیاه به مانند دیفن باخیا می توان هم ساقه بدون برگ را به صورت افقی در ماسه کاشت یا قلمه برگدار را کاشت یو هم از جوانه هایی که از خاک خارج می شوند استفاده کرد. در روش تکثیر با بذر، دانه‌های میوه‌های قرمزخشک ناشکوفائی که پس از گل دادن بر روی گیاه می‌رویند و بدون هیچ نوع زیبائی می‌باشد را در حرارت ۲۷ درجه ساتیگراد در بهار بکارید. در بهار می‌توان قلمه‌هایی از ساقه گیاه گرفته و در مخلوطی از ماسه، پیت در دمای ۲۱-۱۸ درجه سانتیگراد کاشت . و همچنین می توان در بهار به تقسیم ریشه مبادرت ورزید.
 

آفات و بیماری ها
 

شته‌ها، کنه‌ها، شپشکهای آردآلو، تریپس و شپشکهای سپردار این گیاه را مورد حمله قرار می‌دهند. و بیماریهای شایع در آن لکه برگی(عامل قارچ)، موزاییک(عامل ویروسی)، لکه برگی و پوسیدگی ساقه(عامل باکتریایی) می باشد. آفت باعث زخم های سفید پنبه ای شکل در زیر برگ ها می شود
در صورت مشاهده گل براي اين گياه بايد آن را قطع نمود زيرا باعث كوچك شدن برگها مي گردد. تشنگی گیاه باعث خشک شدن نوک برگ های آن می شود و همچنین آبیاری زیاد آن باعث زرد شدن برگ های زیرین آن می شود. اگر دیدید گیاه خود را انداخته است می تواند بعلت سردی هوا و یا کمبود آب آن است.

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

آگلونما

  • مدل کالا: Aglaonema commutatum
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 49,000تومان

برچسب ها: معرفی گیاه آپارتمانی آگلونما, آفات و بیماری های گیاه آپارتمانی آگلونما, تکثیر گیاه آپارتمانی آگلونما, فروش گیاه آپارتمانی آگلونما, خرید گیاه آپارتمانی آگلونما, خرید عمده گیاه آپارتمانی آگلونما, فروش عمده گیاه آپارتمانی آگلونما, خرید و فروش اینترنتی گیاه آپارتمانی آگلونما, فروشگاه اینترنتی گیاه آپارتمانی آگلونما, فروشگاه آنلاین گیاه آپارتمانی آگلونما, خاک مناسب گیاه آپارتمانی آگلونما, درباره گیاه آپارتمانی آگلونما, بیوگرافی گیاه آپارتمانی آگلونما, نام علمی گیاه آپارتمانی آگلونما, خانواده گیاه آپارتمانی آگلونما, شرایط محیطی گیاه آپارتمانی آگلونما, قیمت گیاه آپارتمانی آگلونما, تولیدی گیاه آپارتمانی آگلونما, دمای ایده آل گیاه آپارتمانی آگلونما, گونه های مختلف گیاه آپارتمانی آگلونما, عکس و تصویر گیاه آپارتمانی آگلونما

نام گیاه     کوردیلین نام علمی   Cordyline terminalis خانواده &..
36,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
39,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
38,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
39,000تومان

نام گیاه         بنجامین نام علمی      F..
39,900تومان

پوتوس چوب دار         Pothos نام علمي    ..
39,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
41,000تومان