آکوبا طلایی

آکوبا                    
نام علمی                Aucuba japonica
نام انگلیسی             Spotted laurel, Japanese laurel, Japanese aucuba
خانواده                  Garryaceae

 
این گیاه بومی دشت های مرطوب، نواحی نزدیک به رودخانه ها و یا مناطق سایه دار و صخره ای ژاپن و چین است. در خاک های جنگلی غنی و مرطوب و در محیط هایی چون جنگل های انبوه، بیشه ها و نزدیک نهرها و مناطق مرطوب و سایه دار به خوبی رشد میکند. ارتفاع آن به 1.5متر و برگ هایش به طول 10-5 سانتیمتر و پهنایی بین 5-2 سانتیمتر می رسد. برخی از انواع آن دارای برگ های دندانه دار هستند. این گیاه نر و ماده دارد. نرهای آن گل های نر می دهد و گیاهی که ماده  است گل های ماده بر روی آن شکوفا می شود. گل ها 8-4 میلیمتر قطر دارند و چهار عدد گلبرگ ارغوانی رنگ دارند و 30-10 عدد از آن ها در گل آذین شکوفا می شوند. کاشت گیاه ماده و نر در کنار هم باعث تولید میوه هایی به رنگ قرمز و قطر یک سانتی متر در فصل پاییز می شود.
 

شرایط محیطی
 

آکوبا درختچه ایی زیبا با برگ های پهن خالدار و همیشه سبز است که نیاز کمی  به نور دارد و در سایه مقاوم است. تابش نور مستقیم آفتاب بخصوص در طی روزهای گرم تابستان و یا عصر هنگام در فصل زمستان موجب سوختن و سیاه شدن برگ ها می شود و برگ های جوان به این مسئله حساس تر هستند. برای آبیاری ، خاک مرطوب باشد کفایت می کند و نسبتا به خشکی مقاوم است اما برای رشد بهتر نباید به آن خشکی داد. پس  مناسب مکان های گرم و پر نور نیست و از غرقابی کردنش خوداری کنید! آکوبا در بازه دمایی 18-7 درجه سانتیگراد به خوبی رشد می کند و به راحتی تا منفی 15 درجه سانتیگراد را هم تحمل می کند. حتی برخی از این گیاهان تا منفی 23 درجه را هم تحمل می کنند.
 

آفات و بیماری
 

آفت این گیاه در آپارتمان کنه ها هستند که ریزش برگ و قهوه ای شدن برگ ها رو به همراه دارد. پوسیدگی ریشه حاصل از غرقاب ماندن خاک است. شته، پوسیدگی طوقه، سوختگی جنوبی و نماتدها از جمله آفت های این گیاه است.
حواستون باشه این گیاه سمی هست و خورده نشه!
 

خاک گیاه
 

خاک گلدان ها از یک پیمانه خاک رس، یک پیمانه پیت ماس و یا خاک برگ و یک دوم پیمانه ماسه ی شکسته ترکیب شده باشد. لازم است به هر سطل ۴ لیتری از این ترکیب دو قاشق چایخوری کود کامل شیمیایی هم اضافه کنید. از کود دادن به آکوبای تازه کاشته شده تا 6 ماه خودداری کنید و به گیاهان جان گرفته سه چهار ماه یکبار کود بدهید و همچنین تعویض گلدان و هرس شاخه های اضافی دراواخر زمستان و ابتدای بهار صورت می گیرد. برای اینکه گیاه بصورت بوته ای رشد کند باید ساقه ها را سرزنی کرد تا رشد شاخه های جانبی تحریک شود.

 

تکثیر و پرورش
 

برای تکثیر با تهیه قلمه هایی به طول 20-15 سانتیمتر از انتهای شاخه های جوان در بهار یا تابستان و کاشت آن در مخلوطی سبک، به راحتی می توان این گیاه را تکثیر کرد. با استفاده از بذر گیاه که 24ساعت خیس خورده باشد نیز میتوان آکوبا را تکثیر کرد و همچنین با خابانیدن آن که 12 ماه زمان می برد، می توان این کار را انجام داد.

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

آکوبا طلایی

  • مدل کالا: Aucuba japonica2
  • موجودی: 98
  • 55,000تومان

برچسب ها: معرفی گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, آفات و بیماری های گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, تکثیر گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, فروش گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, خرید گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, خرید عمده گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, فروش عمده گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, خرید و فروش اینترنتی گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, فروشگاه اینترنتی گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, فروشگاه آنلاین گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, خاک مناسب گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, درباره گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, بیوگرافی گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, نام علمی گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, خانواده گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, شرایط محیطی گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, قیمت گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, تولیدی گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, دمای ایده آل گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, گونه های مختلف گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی, عکس و تصویر گیاه آپارتمانی آکوبا طلایی

نام گیاه     کوردیلین نام علمی   Cordyline terminalis خانواده &..
40,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
47,000تومان

نام گیاه       کالانکوئه نام علمی    Kalanchoe خانواده   &..
10,500تومان

سایز گیاه ارسالی  ما بین 50 تا 100 سانتی متر می باشد و تماما به همراه محصول می باشند.(نکته د..
65,000تومان

  توجه   نهال ارسالی درخت لیمو ترش شیرازی ارتفاعی بین 50 تا100سانتیمتر را دارد ..
50,000تومان

  توجه   نهال ارسالی درخت نارنج ارتفاعی ما بین 90 تا 140 سانتیمتر را دارد نار..
31,000تومان