آکوبا

آکوبا                    
نام علمی                Aucuba japonica
نام انگلیسی            Spotted laurel, Japanese laurel, Japanese aucuba
خانواده                  Garryaceae

 
این گیاه بومی دشت های مرطوب، نواحی نزدیک به رودخانه ها و یا مناطق سایه دار و صخره ای ژاپن و چین است. در خاک های جنگلی غنی و مرطوب و در محیط هایی چون جنگل های انبوه، بیشه ها و نزدیک نهرها و مناطق مرطوب و سایه دار به خوبی رشد میکند. ارتفاع آن به 1.5متر و برگ هایش به طول 10-5 سانتیمتر و پهنایی بین 5-2 سانتیمتر می رسد. برخی از انواع آن دارای برگ های دندانه دار هستند. این گیاه نر و ماده دارد. نرهای آن گل های نر می دهد و گیاهی که ماده  است گل های ماده بر روی آن شکوفا می شود. گل ها 8-4 میلیمتر قطر دارند و چهار عدد گلبرگ ارغوانی رنگ دارند و 30-10 عدد از آن ها در گل آذین شکوفا می شوند. کاشت گیاه ماده و نر در کنار هم باعث تولید میوه هایی به رنگ قرمز و قطر یک سانتی متر در فصل پاییز می شود.

 


شرایط محیطی
 

آکوبا درختچه ایی زیبا با برگ های پهن خالدار و همیشه سبز است که نیاز کمی  به نور دارد و در سایه مقاوم است. تابش نور مستقیم آفتاب بخصوص در طی روزهای گرم تابستان و یا عصر هنگام در فصل زمستان موجب سوختن و سیاه شدن برگ ها می شود و برگ های جوان به این مسئله حساس تر هستند. برای آبیاری ، خاک مرطوب باشد کفایت می کند و نسبتا به خشکی مقاوم است اما برای رشد بهتر نباید به آن خشکی داد. پس  مناسب مکان های گرم و پر نور نیست و از غرقابی کردنش خوداری کنید! آکوبا در بازه دمایی 18-7 درجه سانتیگراد به خوبی رشد می کند و به راحتی تا منفی 15 درجه سانتیگراد را هم تحمل می کند. حتی برخی از این گیاهان تا منفی 23 درجه را هم تحمل می کنند.
 
 


آفات و بیماری
 

آفت این گیاه در آپارتمان کنه ها هستند که ریزش برگ و قهوه ای شدن برگ ها رو به همراه دارد. پوسیدگی ریشه حاصل از غرقاب ماندن خاک است. شته، پوسیدگی طوقه، سوختگی جنوبی و نماتدها از جمله آفت های این گیاه است.
حواستون باشه این گیاه سمی هست و خورده نشه!
 
 


خاک گیاه
 

خاک گلدان ها از یک پیمانه خاک رس، یک پیمانه پیت ماس و یا خاک برگ و یک دوم پیمانه ماسه ی شکسته ترکیب شده باشد. لازم است به هر سطل ۴ لیتری از این ترکیب دو قاشق چایخوری کود کامل شیمیایی هم اضافه کنید. از کود دادن به آکوبای تازه کاشته شده تا 6 ماه خودداری کنید و به گیاهان جان گرفته سه چهار ماه یکبار کود بدهید و همچنین تعویض گلدان و هرس شاخه های اضافی دراواخر زمستان و ابتدای بهار صورت می گیرد. برای اینکه گیاه بصورت بوته ای رشد کند باید ساقه ها را سرزنی کرد تا رشد شاخه های جانبی تحریک شود.

 
 


تکثیر و پرورش
 

برای تکثیر با تهیه قلمه هایی به طول 20-15 سانتیمتر از انتهای شاخه های جوان در بهار یا تابستان و کاشت آن در مخلوطی سبک، به راحتی می توان این گیاه را تکثیر کرد. با استفاده از بذر گیاه که 24ساعت خیس خورده باشد نیز میتوان آکوبا را تکثیر کرد و همچنین با خابانیدن آن که 12 ماه زمان می برد، می توان این کار را انجام داد.

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

آکوبا

  • مدل کالا: Aucuba japonica
  • موجودی: 95
  • 40,000تومان

برچسب ها: معرفی گیاه آپارتمانی آکوبا, آفات و بیماری های گیاه آپارتمانی آکوبا, تکثیر گیاه آپارتمانی آکوبا, فروش گیاه آپارتمانی آکوبا, خرید گیاه آپارتمانی آکوبا, خرید عمده گیاه آپارتمانی آکوبا, فروش عمده گیاه آپارتمانی آکوبا, خرید و فروش اینترنتی گیاه آپارتمانی آکوبا, فروشگاه اینترنتی گیاه آپارتمانی آکوبا, فروشگاه آنلاین گیاه آپارتمانی آکوبا, خاک مناسب گیاه آپارتمانی آکوبا, درباره گیاه آپارتمانی آکوبا, بیوگرافی گیاه آپارتمانی آکوبا, نام علمی گیاه آپارتمانی آکوبا, خانواده گیاه آپارتمانی آکوبا, شرایط محیطی گیاه آپارتمانی آکوبا, قیمت گیاه آپارتمانی آکوبا, تولیدی گیاه آپارتمانی آکوبا, دمای ایده آل گیاه آپارتمانی آکوبا, گونه های مختلف گیاه آپارتمانی آکوبا, عکس و تصویر گیاه آپارتمانی آکوبا

نام گیاه     کوردیلین نام علمی   Cordyline terminalis خانواده &..
36,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
39,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
38,500تومان

كروتون      croton نام علمی  Codiaeum variegatum خانواده     Eu..
39,000تومان

اسپاتی فیلوم         SPATHER نام علمی           &n..
23,900تومان

سرخس       FERN  نام علمی     Nephrolepis exaltata خانواده ..
30,000تومان

نام گیاه         شفلرا نام علمی      Schefflera ac..
38,000تومان

نام گیاه        فیتونیا   نام علمی     Fittonia verseha..
30,000تومان