منو
Your Cart

بذر گشنیز

بذر گشنیز
بذر گشنیز
بذر گشنیز
بذر گشنیز
بذر گشنیز
بذر گشنیز
بذر گشنیز
3,800 تومان
  • موجودی: موجود
  • مدل: Cilantro 100
  • وزن: 100.00

میزان بذر در بسته 100 عددی


زمان كشت:
زمان كاشت گشنیز بستگی به شرایط اقلیمی محل رویش گیاه دارد و به دو صورت بهاره و پائیزه كشت می‌شود. در كشت بهاره بهترین زمان اوایل بهار (فروردین ماه) است.

عملیات زراعی :
برای كشت گشنیز به صورت بهاره در فصل پائیز پس از افزودن كودهای شیمیایی با انجام عملیات شخم آنها را بر عمق 30-25 سانتیمتر خاك میرسانیم شخم در بهار مناسب نیست در هنگام كاشت خاك مرطوب و زمین تسطیح شده باشد. برای كشت گشنیز به صورت پائیزه زمین را در اولین فرصت پس از برداشت محصول قبلی، تا اول پائیز شخم متوسط میزنند پس از خرد كردن كلوخه‌ها با دیسك زمین را تسطیح كرده سپس كود پاشی می‌كنند و برای كشت گشنیز آماده میكنند. بذور در ردیفهایی به فاصله 30-25 سانتیمتری كشت میشوند. عمق بذر گشنیز بین 5-4 سانتیمتر میباشد

.عملیات كشت:
برای افزودن قوه رویشی بهتر است كه بذور به مدت 24-12 ساعت در دمای مناسب در آب خیسانده شوند. برای كشت از دو روش دست پاشی و ردیف كار استفاده می‌شود.- در روش دستپاشی پس از مخلوط كردن بذور با خاك نرم آنها را در زمین مورد نظر می‌پاشند. در ردیف كاری با استفاده از ردیف كار غلات بذور در ردیفهای مورد نظر كشت می‌شوند

.عملیات داشت:

1-وجین مرتب علفهای هرز از جمله مهمترین مراحل داشت می باشد .2- آبیاری بلافاصله پس از کاشت بذور در زمین اصلی .3- مبارزه با آفات و بیماریها .

عملیات برداشت:
گیاه 115 تا 125 روز پس از كاشت به میوه می‌نشیند برداشت محصول در یك یا دو مرحله توسط ماشین برداشت صورت می‌گیرد: - برداشت در یك مرحله: این روش زمانی انجام میگیرد كه میوه رسیده و رطوبت آن كمتر از 30% باشد. برداشت در یك مرحله مناسب نیست چون سبب كاهش محصول می‌گردد.- برداشت در دو مرحله: برداشت محصول طی دو مرحله مناسبتر است و هنگامی آغاز می‌شود كه 40%-30% میوه‌ها رسیده باشند در این مرحله ساقه‌ها سبز هستند. ابتدا ساقه‌های حامل چتر را به طول 25-20 سانتی متر می‌برند سپس اندامهای بریده شده را روی زمین قرار می‌دهند. 4 تا 5 روز بعد آنها را جمع‌آوری و بوجاری می‌نمایند. - اگر رطوبت دانه‌ها بیش از 12% باشد باید آنها را پس از تمیز كردن خشك نمود. درجه حرارت مناسب برای خشك كردن میوه‌ها 40درجه سانتی‌گراد می‌باشد. عملكرد میوه 8/0 تا 1 تن در هكتار است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب