بذر گشنیز

میزان بذر در بسته 100 عددی


زمان كشت:
زمان كاشت گشنیز بستگی به شرایط اقلیمی محل رویش گیاه دارد و به دو صورت بهاره و پائیزه كشت می‌شود. در كشت بهاره بهترین زمان اوایل بهار (فروردین ماه) است.

عملیات زراعی :
برای كشت گشنیز به صورت بهاره در فصل پائیز پس از افزودن كودهای شیمیایی با انجام عملیات شخم آنها را بر عمق 30-25 سانتیمتر خاك میرسانیم شخم در بهار مناسب نیست در هنگام كاشت خاك مرطوب و زمین تسطیح شده باشد. برای كشت گشنیز به صورت پائیزه زمین را در اولین فرصت پس از برداشت محصول قبلی، تا اول پائیز شخم متوسط میزنند پس از خرد كردن كلوخه‌ها با دیسك زمین را تسطیح كرده سپس كود پاشی می‌كنند و برای كشت گشنیز آماده میكنند. بذور در ردیفهایی به فاصله 30-25 سانتیمتری كشت میشوند. عمق بذر گشنیز بین 5-4 سانتیمتر میباشد

.عملیات كشت:
برای افزودن قوه رویشی بهتر است كه بذور به مدت 24-12 ساعت در دمای مناسب در آب خیسانده شوند. برای كشت از دو روش دست پاشی و ردیف كار استفاده می‌شود.- در روش دستپاشی پس از مخلوط كردن بذور با خاك نرم آنها را در زمین مورد نظر می‌پاشند. در ردیف كاری با استفاده از ردیف كار غلات بذور در ردیفهای مورد نظر كشت می‌شوند

.عملیات داشت:

1-وجین مرتب علفهای هرز از جمله مهمترین مراحل داشت می باشد .2- آبیاری بلافاصله پس از کاشت بذور در زمین اصلی .3- مبارزه با آفات و بیماریها .

عملیات برداشت:
گیاه 115 تا 125 روز پس از كاشت به میوه می‌نشیند برداشت محصول در یك یا دو مرحله توسط ماشین برداشت صورت می‌گیرد: - برداشت در یك مرحله: این روش زمانی انجام میگیرد كه میوه رسیده و رطوبت آن كمتر از 30% باشد. برداشت در یك مرحله مناسب نیست چون سبب كاهش محصول می‌گردد.- برداشت در دو مرحله: برداشت محصول طی دو مرحله مناسبتر است و هنگامی آغاز می‌شود كه 40%-30% میوه‌ها رسیده باشند در این مرحله ساقه‌ها سبز هستند. ابتدا ساقه‌های حامل چتر را به طول 25-20 سانتی متر می‌برند سپس اندامهای بریده شده را روی زمین قرار می‌دهند. 4 تا 5 روز بعد آنها را جمع‌آوری و بوجاری می‌نمایند. - اگر رطوبت دانه‌ها بیش از 12% باشد باید آنها را پس از تمیز كردن خشك نمود. درجه حرارت مناسب برای خشك كردن میوه‌ها 40درجه سانتی‌گراد می‌باشد. عملكرد میوه 8/0 تا 1 تن در هكتار است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

بذر گشنیز

  • مدل کالا: Cilantro 100
  • موجودی: 15
  • 3,800تومان

برچسب ها: زمان کاشت گشنیز, زمان برداشت گشنیز, خرید بذر گشنیز, فروش بذر گشنیز, قیمت بذر گشنیز

توجه : تعداد بذر های موجود در هر بسته 15 عدد می باشد شکل میوه : در ماده ها گرد و در گیا..
30,000تومان

مقدار بسته 20 عددیمراحل کاشت و نگهداریفلفل را باید در خاک غنی بکارید و مستقیما زیر نور آفتاب قرار دا..
1,950تومان

مقدار بسته 20 عددیمراحل کاشت و نگهداریفلفل را باید در خاک غنی بکارید و مستقیما زیر نور آفتاب قرار دا..
2,500تومان

بسته 20 عددی مراحل کاشت و نگهداریفلفل را باید در خاک غنی بکارید و مستقیما زیر نور آفتاب قرار داشته ب..
2,500تومان

میزان بذر در بسته 200 عددیچگونگی کاشت بذر و یا گیاهجعفری گیاهی دو ساله است که به صورت سالیانه رشد می..
3,800تومان

بسته ارسالی 30 عددی می باشدنیاز هاخاک باغچه ای و ماسه رود خانه ای و پوست برنج می باشد که تمامی این م..
2,950تومان

بسته 20 عددیمراحل کاشت و نگهداریفلفل را باید در خاک غنی بکارید و مستقیما زیر نور آفتاب قرار داشته با..
2,500تومان