منو
Your Cart

کاج مطبق

کاج مطبق
کاج مطبق
کاج مطبق
ناموجود
کاج مطبق
کاج مطبق
کاج مطبق
کاج مطبق
40,000 تومان
  • موجودی: ناموجود
  • مدل: Araucaria
  • وزن: 5.00

سایز گیاه ارسالی 40 الی 50 سانت


کاج مطبق    Norfolk island pine
نام علمی     Araucaria excelsa
خانواده        Araucariaceae

 

کاج مطبق بومی جزیره نورفولک استرالیا می باشد. این گیاه همیشه سابز گونه های مختلفی دارد. می توانند از 2 تا 10 متر رشد یابند البته بسته به نوع گیاه هم دارد و رشد خوب آن در در محیط طبیعی بیشتر از آپارتمان است. برگ های آن سوزنی شکل می باشد.
 

شرایط محیطی


تابش نور آفتاب باید ملایم باشد در تابستان می توانید آنرا در هوای آزاد و سایه نگهداری کنید. خاک آن باید همیشه خیس باشد. در تابستان هفته ای 2 و زمستان هفته ای 1 بار آبیار کنید.  نیاز کسیژن آن زیاد است.
کاج مطبق حرارات بالا را تحمل نمی کند. در تابستان تا 40 درجه تحمل دارد اما در یخبندان زمستان دوام نمی آورد و تا 5 درجه مناسب است غبار پاشی را نیز در تابستان هفته ای 2 بار و زمستان هفته ای 1 بار انجام دهید. آبیاری زیاد باعث ریزش برگ ها می شود. هوای سررد نیز برگ ها را به سمت پایین خم می کند.
از خاک اسیدی برای این گیاه استفاده کنید. ترکیب خاک برگ، تورب و ماسه برای آن مناسب است. و برای تغذیه خاک از فرودین تا شهریور، هر سه هفته ۲ گرم در لیتر سولفات آمونیوم اضافه کنید.
برای هرس گیاه شاخه های خشک پایینی را تا انتها جدا کنید.
با متراکم شدن ریشه ها گلدان آنرا تعویض کنید.

 

تکثیر گیاه


تکثیر کاج مطبق دشوار است. بذرها را از اواسط بهار تا اوایل بهار بکارید. ريشه‌دار نمودن قلمه نیز روش دیگری برای تکثیر است.
 

آفات و بیماری ها


آفت باعث زخم های سفید پنبه ای می شود. بیماری های قارچی گیاه را درگیر می کند و باید از قارچ کش ها استفاده نمایید.نور کم. آبیاری نامناسب. رطوبت ناکافی برگ ها را نازک و آویزان میکند.
 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب