کاج مطبق

سایز گیاه ارسالی 40 الی 50 سانت


کاج مطبق    Norfolk island pine
نام علمی     Araucaria excelsa
خانواده        Araucariaceae

 

کاج مطبق بومی جزیره نورفولک استرالیا می باشد. این گیاه همیشه سابز گونه های مختلفی دارد. می توانند از 2 تا 10 متر رشد یابند البته بسته به نوع گیاه هم دارد و رشد خوب آن در در محیط طبیعی بیشتر از آپارتمان است. برگ های آن سوزنی شکل می باشد.
 

شرایط محیطی


تابش نور آفتاب باید ملایم باشد در تابستان می توانید آنرا در هوای آزاد و سایه نگهداری کنید. خاک آن باید همیشه خیس باشد. در تابستان هفته ای 2 و زمستان هفته ای 1 بار آبیار کنید.  نیاز کسیژن آن زیاد است.
کاج مطبق حرارات بالا را تحمل نمی کند. در تابستان تا 40 درجه تحمل دارد اما در یخبندان زمستان دوام نمی آورد و تا 5 درجه مناسب است غبار پاشی را نیز در تابستان هفته ای 2 بار و زمستان هفته ای 1 بار انجام دهید. آبیاری زیاد باعث ریزش برگ ها می شود. هوای سررد نیز برگ ها را به سمت پایین خم می کند.
از خاک اسیدی برای این گیاه استفاده کنید. ترکیب خاک برگ، تورب و ماسه برای آن مناسب است. و برای تغذیه خاک از فرودین تا شهریور، هر سه هفته ۲ گرم در لیتر سولفات آمونیوم اضافه کنید.
برای هرس گیاه شاخه های خشک پایینی را تا انتها جدا کنید.
با متراکم شدن ریشه ها گلدان آنرا تعویض کنید.

 

تکثیر گیاه


تکثیر کاج مطبق دشوار است. بذرها را از اواسط بهار تا اوایل بهار بکارید. ريشه‌دار نمودن قلمه نیز روش دیگری برای تکثیر است.
 

آفات و بیماری ها


آفت باعث زخم های سفید پنبه ای می شود. بیماری های قارچی گیاه را درگیر می کند و باید از قارچ کش ها استفاده نمایید.نور کم. آبیاری نامناسب. رطوبت ناکافی برگ ها را نازک و آویزان میکند.
 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کاج مطبق

  • مدل کالا: Araucaria
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 40,000تومان

برچسب ها: معرفی کاج مطبق, آفات و بیماری های کاج مطبق, تکثیر کاج مطبق, فروش کاج مطبق, خرید کاج مطبق, خرید عمده کاج مطبق, فروش عمده کاج مطبق, خرید و فروش اینترنتی کاج مطبق, فروشگاه اینترنتی کاج مطبق, فروشگاه آنلاین کاج مطبق, خاک مناسب کاج مطبق, درباره کاج مطبق, بیوگرافی کاج مطبق, نام علمی کاج مطبق, خانواده کاج مطبق, شرایط محیطی کاج مطبق, قیمت کاج مطبق, تولیدی کاج مطبق, دمای ایده آل کاج مطبق, گونه های مختلف کاج مطبق, عکس و تصویر کاج مطبق

نام گیاه       شامادورا نام علمی    Chamaedorea elegans..
45,000تومان

نام گیاه             لیندا   ن..
45,000تومان

سایز گیاه ارسالی  ما بین 50 تا 100 سانتی متر می باشد و تماما به همراه محصول می باشند.(نکته د..
50,000تومان