نهال میوه ازگیل ژاپنی

 توجه   نهال درخت ازگیل ژاپنی ارسالی فروشگاه ایباغ ارتفاعی ما بین 70 سانت تا 110 سانت دارد
 
نام گیاه      ازگیل ژاپنی
نام علمی    Eriobotrya japonica
خانواده     Rosaceae

 
این گیاه بومی نواحی ژاپن و چین است و بیش از 1000 سال است که در ژاپن کشت  می شود. این میوه در استان گیلان هم کشت میشود که در گویش گیلکی به آن انبه می گویند. این درخت همیشه سبز برگ های کشیده براق، میوه های آبدار، شیرین و یا کمی ترش و به رنگ نارنجی کمرنگ یا زرد دارد. درختی متراکم با رشد سریع است که ارتفاعش به 8 متر هم ممکن است برسد و تاج کروی شکلی دارد که قطرش از 5 تا 10 متر هم وسعت پیدا می کند. برگ های این درخت، داندانه دار و دارای شیار است که طولی 12 تا 20 و عرضی از 5 تا 10 سانتی متر دارند. گلهای سفید رنگ و خوشه ایی آن از آبان تا دی شکوفا می شوند و حدود 3 ماه بعد میوه ها می رسند. در هر میوه یک یا چند بذر وجود دارد با کاشتن آنها در زمین زود رشد می کنند.
 

شرایط محیطی
 

این درختان به ماندن آب در پای خود حساس می باشند. رطوبت خاک باید حفظ شود و آبیاری اش در حد متعادل باشد. خاک بسیار مرطوب ریشه را می پوساند. درختان چندساله تا حدی به خشکی مقاوم هستند.
این درختان برای میوه دهی به نور مستقیم خورشید احتیاج دارند. مکان های پرنور وگاهی نیم سایه برایشان مناسب است. در سرما با نزدیک شدن به دمای صفر درجه گل و میوه ی گیاه از بین می رود.
اکثر خاک ها برای رشد گیاه مناسب است از خاک سبک شنی گرفته تا خاک سنگین رسی و یا خاک آهگی. خاک باید زهکشی مناسبی داشته باشد. دقت کنید ازگیل ژاپنی نسبت به خاک شور مقاوم نیست.
 

تکثیر گیاه
 

این گیاهان به راحتی توسط بذر تکثیر می شوند و حدود 8 سال بعد میوه می دهند. برای داشتن میوه ای با کیفیت تر، از قلمه ی چوبی درخت مورد نظر استفاده کنید. و همچنین برای کوتاه بودن درخت میتوانید از پیوند آن به پایه درخت به استفاده نمایید که 2 تا 3 سال بعد به بار می نشیند.
 

آفات و بیماری ها
 

کرم صدپا از آفاتی است که ممکن است به درخت حمله کند و نیز برای جلوگیری از بیماری زنگ، آنرا در جایی که هوا جریان دارد کشت کنید.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

نهال میوه ازگیل ژاپنی

  • مدل کالا: Eriobotrya japonica
  • موجودی: 987
  • 27,800تومان

برچسب ها: معرفی میوه ازگیل ژاپنی, آفات و بیماری های میوه ازگیل ژاپنی, تکثیر میوه ازگیل ژاپنی, فروش میوه ازگیل ژاپنی, خرید میوه ازگیل ژاپنی, خرید عمده میوه ازگیل ژاپنی, فروش عمده میوه ازگیل ژاپنی, خرید و فروش اینترنتی میوه ازگیل ژاپنی, فروشگاه اینترنتی میوه ازگیل ژاپنی, فروشگاه آنلاین میوه ازگیل ژاپنی, خاک مناسب میوه ازگیل ژاپنی, درباره میوه ازگیل ژاپنی, بیوگرافی میوه ازگیل ژاپنی, نام علمی میوه ازگیل ژاپنی, خانواده میوه ازگیل ژاپنی, شرایط محیطی میوه ازگیل ژاپنی, قیمت میوه ازگیل ژاپنی, تولیدی میوه ازگیل ژاپنی, دمای ایده آل میوه ازگیل ژاپنی, گونه های مختلف میوه ازگیل ژاپنی, عکس و تصویر میوه ازگیل ژاپنی

سایز گیاه ارسالی  ما بین 50 تا 100 سانتی متر می باشد و تماما به همراه محصول می باشند  ..
50,000تومان

  توجه   نهال ارسالی درخت گریپ فروت ارتفاعی بین 80 تا 130 سانتیمتر را دارد  ..
36,000تومان

سایز ارسالی گیاه توری 80 تا 100 سانت می باشد ..
28,900تومان

  توجه   نهال درخت گواوا ارسالی فروشگاه ایباغ ارتفاعی ما بین 70 سانت تا 110 سانت د..
28,000تومان