نهال خرمالو


گیاه ارسالی در سایز 80 الی 100 سانتیمتر می باشد

 

خرمالو        persimmon
نام علمی     Diospyros
خانواده       Ebenaceae

 
بنظر می رسد درخت خرمالو بومی چین باشد و ارقام ژاپنی و آمریکایی از رایج ترین انواع خرمالو هستند. این درخت عمر طولانی دارد و از سن 4 یا 5 سالگی میوه می دهد. تولید میوه اش از طریق گرده افشانی و یا بکرباری صورت میگیرد. میوه های بکربار نسبت به دانه دار، گس تر هستند و کیفیت بهتری دارند. اگر20 تا 30 درصد گل هایش به میوه تبدیل شوند محصول اقتصادی بدست خواهد آمد.
 

شرایط محیطی
 

خرمالوها با آبیاری منظم درشت تر و با کیفیت تر می شوند. خشکی کوتاه مدت را تحمل می کنند اما در طولانی مدت برگ ها و میوه هایش می ریزد. آبياري بيش از حدش موجب فاسد شدن ريشه گياه می شود.آب  و هوای گرمسیری،خنک و آفتاب کافی برای رشد این درخت نیاز است و موجب رشد خوبش می شود. در عین حال در زمستان تا دمای منفی 12 درجه را تحمل می کند. این درخت به نوع خاک حساس نیست اما خاک لومی مناسب ترین نوع خاک می باشد و زهکشی باید به خوبی انجام شود. PH مناسب نیز حدودا بین 6.5 تا 7.5 می باشد. برای تغذیه درخت از کودهای دامی پوسیده و یا کود های نیمه آلی استفاده کنید. پتاسیم در طعم و مقدار قند میوه و همچنین اندازه نهایی میوه تاثیر مثبت دارد. کمبود نیتروژن موجب کاهش رشد شاخساره، تشکیل نشدن جوانه های بارور و کوچک ماندن میوه ها می گردد. نیتروژن زیاد نیز میوه ها را می ریزاند.
 

تکثیر گیاه
 

عموما از پیوند زدن برای تکثیر گیاه استفاده می کنند. از قلمه زدن توسط قلمه چوب نرم و تیمار آن با اکسین و همچنین پاجوش ها، هم برای تکثیر درخت استفاده می شود. بذر خرمندي یا بذر میوه های ریز روش دیگری است که که در آذر یا دی ماه کشت می شوند.
 

آفات و بیماری ها
 

خرمالو در برابر بسیاری از آفات مقاوم هستند اما برخی از عوامل مثل شپشک های مومی،مگس سفيد و تريپس‌ها بر روی میوه ها لکه هایی ایجاد می کنند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

نهال خرمالو

  • مدل کالا: Persimmon
  • موجودی: 187
  • 25,000تومان

برچسب ها: معرفی درخت میوه خرمالو, آفات و بیماری های درخت میوه خرمالو, تکثیر درخت میوه خرمالو, فروش درخت میوه خرمالو, خرید درخت میوه خرمالو, خرید عمده درخت میوه خرمالو, فروش عمده درخت میوه خرمالو, خرید و فروش اینترنتی درخت میوه خرمالو, فروشگاه اینترنتی درخت میوه خرمالو, فروشگاه آنلاین درخت میوه خرمالو, خاک مناسب درخت میوه خرمالو, درباره درخت میوه خرمالو, بیوگرافی درخت میوه خرمالو, نام علمی درخت میوه خرمالو, خانواده درخت میوه خرمالو, شرایط محیطی درخت میوه خرمالو, قیمت درخت میوه خرمالو, تولیدی درخت میوه خرمالو, دمای ایده آل درخت میوه خرمالو, گونه های مختلف درخت میوه خرمالو, عکس و تصویر درخت میوه خرمالو

 توجه  تفاوت نهال آووکادو بذری با آووکادو پیوندی فقط در به ثمر رسیدن این نهال ها می باش..
140,000تومان

 توجه  تفاوت نهال آووکادو بذری با آووکادو پیوندی فقط در به ثمر رسیدن این نهال ها می باش..
65,000تومان

 توجه   نهال درخت فوجیا ارسالی فروشگاه ایباغ ارتفاعی ما بین 70 سانت تا 110 سانت دا..
35,000تومان

  توجه   نهال درخت گواوا ارسالی فروشگاه ایباغ ارتفاعی ما بین 70 سانت تا 110 سانت د..
28,000تومان

 توجه   نهال درخت ازگیل ارسالی فروشگاه ایباغ ارتفاعی ما بین 75 سانت تا 90 سانت دار..
37,850تومان

سایز  بوته تمشک خارجی بدون تیغ ما دوساله بین 30 تا 70 سانتی متر(هرس شده) می باشد   ..
35,000تومان

  توجه   گیاه ارسالی درخت میوه دست بودا دارای قدی بین 90 تا 120 سانت می باشد &n..
99,000تومان

تصویری از گیاه ارسالی نهال درخت پشن فروت که از فروشگاه ایباغ خریداری می نمایید   ..
35,000تومان