کاکتوس مامیلاریا الونگاتا (مامیلاریا زرد)

نام گیاه          مامیلاریا الونگاتا
نام علمی       Mammillaria elongata
خانواده          Cactaceae

 
این نوع کاکتوس بومی مکزیک و آمریکای جنوبی است و به صورت استوانه ای و انگشتی رشد می کند. مجموعه ای از 14 تا 25 تیغ زرد و نارنجی است که به طرف گیاه برگشته اند و گاهی در میان این تیغ ها یک یا 2 تیغ به طول 1.5 سانتی متر می روید. گل های کوچک این گیاه به رنگ زرد و صورتی کمرنگ هستند و دارای میوه هایی به رنگ بنفش می باشند که در خود بذرها را جای داده اند.
 
شرایط محیطی
 
سعی کنید گیاه را در زمستان آبیاری نکنید و در تابستان بعد از خشک شدن خاک اقدام به آبیاری نمایید. به آبیاری آن دقت کنید چون بسیار مستعد پوسیدگی است. پوسیدگی رنگ گیاه را قهوه ای می کند. این نوع کاکتوس به نور کامل آفتاب اما بطور غیرمسقیم نیاز دارد.دمای مناسب نگهداری گیاه در تابستان بالای 22 درجه و در زمستان تا 10 درجه است، برای مدت زمان محدودی در دمای زیر 4 درجه تاب می آورد. خاک مناسب مامیلاریا الونگاتا، خاکی با زهکشی خوب و PH خنثی است، خاکی که دارای ماسه و خاک لوم و مقداری پیت ماس باشد. برای تغذیه اش از کود کاکتوس استفاده کنید گرچه نیاز چندانی به کود ندارد. از کودهای کم نیتروژن هم یک یا دو بار در سال و در فصل رشد می توان استفاده کرد.
 
تکثیر گیاه

برای تکثیر این نوع کاکتوس می توانید از بذر گیاه و یا قلمه زدن استفاده کنید.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کاکتوس مامیلاریا الونگاتا (مامیلاریا زرد)

  • مدل کالا: Mammillaria elongata
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 9,500تومان

برچسب ها: معرفی مامیلاریا الونگاتا, آفات و بیماری های مامیلاریا الونگاتا, تکثیر مامیلاریا الونگاتا, فروش مامیلاریا الونگاتا, خرید مامیلاریا الونگاتا, خرید عمده مامیلاریا الونگاتا, فروش عمده مامیلاریا الونگاتا, خرید و فروش اینترنتی مامیلاریا الونگاتا, فروشگاه اینترنتی مامیلاریا الونگاتا, فروشگاه آنلاین مامیلاریا الونگاتا, خاک مناسب مامیلاریا الونگاتا, درباره مامیلاریا الونگاتا, بیوگرافی مامیلاریا الونگاتا, نام علمی مامیلاریا الونگاتا, خانواده مامیلاریا الونگاتا, شرایط محیطی مامیلاریا الونگاتا, قیمت مامیلاریا الونگاتا, تولیدی مامیلاریا الونگاتا, دمای ایده آل مامیلاریا الونگاتا, گونه های مختلف مامیلاریا الونگاتا, عکس و تصویر مامیلاریا الونگاتا

نام گیاه       کالانکوئه نام علمی    Kalanchoe خانواده   &..
10,500تومان

سایز گیاه ارسالی  ما بین 50 تا 100 سانتی متر می باشد و تماما به همراه محصول می باشند.(نکته د..
50,000تومان

نام گیاه          آگلونما نام علمی      Aglaonema ..
49,000تومان