پديلانتوس

نام گیاه        پديلانتوس
نام علمی      Pedilanthus tithymaloides
خانواده        Euphorbiaceae

 
این گیاه چندساله و علفی و یا گوشتی دارای گل آذین های چندسویه به نام سياتيوم می باشد. برگ هایش ساده و یا ابلق همراه گوشواره و ساقه هایش به شکل زیگزاگ است. ارتفاعش تا 3 متر و در آپارتمان تا 90 سانتی متر می رسد. پدیلانتوس بومی نواحی شمال و مرکز آمریکا است. دقت کنید این گیاه نسبتا سمی است.
 
شرایط محیطی
 
نیاز آبیاریش متوسط است و زمانی گیاه را آبیاری کنید که خاک گیاه خشک باشد. آب اضافی باید از انتهای گلدان خارج شود و آب زیاد موجب پوسیدگی ساقه و نابودی گیاه می شود. در دمای کم نیازش به آبیاری کمتر می شود در حدی که ممکن است در زمستان بی نیاز باشد. از طرفی خشک ماندن گیاه باعث خشک و چروک شدن برگ ها و نازک شدن ساقه ها و همچنین از دست رفتن برگ ها می شود. به مانند اکثر گیاهان پديلانتوس نیز باید از نور مستقیم آفتاب در امان بماند اما نیاز نورش متوسط تا زیاد است و باید در جای روشن تا نیمه روشن نگهداری شود. نور شدید آفتاب نوک برگ هایش را می سوزاند و آنها را چروکیده می کند. نور کم نیز قوت ساقه را کم می کند و برگ ها را رنگ پریده می نماید. نور کافی باعث می شود حاشیه برگ ها صورتی رنگ شوند. نسبت به جابجایی حساس است لذا مکان مناسبی را برایش در نظر بگیرید. بهترین میزان دما برای رشد خوبش 13 درجه است. گرچه تا 10 درجه را تحمل می کند اما سرما به گیاه آسیب می رساند و مانع جذب فسفر می شود و برگ هایش می ریزد. خاک پديلانتوس باید بخوبی زهکشی شده باشد و حداقل چهل درصد خاک از ماسه تشکیل شده باشه اگر خاک این گیاه زهکشی مناسب نداشته باشه آب دادن زیاد باعث از بین رفتنش می شود. خاکش غلظت های بالای از بور ، مس، آهن ، منگنز، مولیبدن، و روی را داشته باشد غنی از مواد مغذی باشد. اگر خاک خیلی خشک شود گیاه دچار برگریزان می شود. در طی چندین سال وقتی ریشه گیاه در سطح خاک و یا زیر گلدان نمایان شد باید گلدان را با پلدان بزرگتر تعویض کنید. در زمستان عمل هرس را با کوتاه کردن شاخه های بلند در گیاهان مسن انجام دهید و حداکثر تا یک سوم طولش را کوتاه کنید.
 
تکثیر گیاه
 
برای قلمه زدن یک روز قبل آنرا آبیاری کنید. قلمه ای 12 تا 15 سانتی  از برگ های زیرین تهیه کنید. بعد از خارج شدن شیره گیاه به دور از آفتاب و در مکانی خشک، انها را خیس کنید و یک ربع بعد بکارید و 5 سانت در خاک فرو برید. می توانید از ترکیب خاک برگ و شن استفاده کنید. در شرایط مناسب نگهداری، حدود 2 هفته بعد قلمه های شما ریشه دار خواهند شد.
 
آفات و بیماری ها
 
گاهی شته، شپش و کنه تار عنکبوتی گیاه را درگیر می کند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

پديلانتوس

  • مدل کالا: Pedilanthus
  • موجودی: 7
  • 36,000تومان

برچسب ها: معرفی گیاه پديلانتوس, آفات و بیماری های گیاه پديلانتوس, تکثیر گیاه پديلانتوس, فروش گیاه پديلانتوس, خرید گیاه پديلانتوس, خرید عمده گیاه پديلانتوس, فروش عمده گیاه پديلانتوس, خرید و فروش اینترنتی گیاه پديلانتوس, فروشگاه اینترنتی گیاه پديلانتوس, فروشگاه آنلاین گیاه پديلانتوس, خاک مناسب گیاه پديلانتوس, درباره گیاه پديلانتوس, بیوگرافی گیاه پديلانتوس, نام علمی گیاه پديلانتوس, خانواده گیاه پديلانتوس, شرایط محیطی گیاه پديلانتوس, قیمت گیاه پديلانتوس, تولیدی گیاه پديلانتوس, دمای ایده آل گیاه پديلانتوس, گونه های مختلف گیاه پديلانتوس, عکس و تصویر گیاه پديلانتوس

نام گیاه       کالانکوئه نام علمی    Kalanchoe خانواده   &..
10,500تومان

سایز ارسالی گیاه توری 80 تا 100 سانت می باشد ..
30,000تومان

نام گیاه             لیندا   ن..
45,000تومان

پوتوس آویز         Pothos نام علمي      ..
35,500تومان

  توجه   نهال ارسال درخت انار میوه درشت توسط فروشگاه ایباغ ارتفاعی بین 80 تا 120 س..
35,000تومان