کالانکوئه (گل اشک)

نام گیاه       کالانکوئه
نام علمی    Kalanchoe
خانواده       Crassulaceae

 
این گیاه 200 گونه مختلف دارد و اکثرا بومی ماداگاسکار هستند. گیاهی علفی و بوته ای است، ساقه هایش در جوانی آبدار و شکننده هستند ولی از سال دوم رشد ساقه ها چوبی می شوند، و دارای برگ های آبدار و گوشتی می باشد. دوره رویش و رشد گیاه در دمای بالا صورت می گیرد و گل انگیزی از زمانی صورت می گیرد که برای مدت چهار هفته در دمای پایین تر از 10 درجه قرار بگیرد. این گیاه روز کوتاه است در اواسط زمستان و اوایل بهار که روزها همچنان کوتاه تر اند، گل هایی چتری با رنگ های متنوع بر رویش می روید که عموما 4گلبرگ دارند. ارتفاع گیاه حداکثر به 1 متر می رسد  که در نوع پاکوتاهش تا40 سانتی متر رشد می کنند.
 

شرایط محیطی
 

کالانکوئه را هفته ای یک یا 2بار آبیاری کنید و بین آبیاری ها بگذارید سطح خاکش کمی خشک شود. این میزان را در زمستان کاهش دهید و قبل از خشک شدن خاک آنرا آبیاری کنید. آبیاری زیاد گیاه را می پوساند و کم آبی موجب خشک شدنش می شود. این گیاه نور دوست است. در تابستان آنرا در سایه ی آفتاب و در زمستان پشت پنجره آفتابگیر قرار دهید. نور شدید برگهایش را می سوزاند و نور کم خصوصا در فصل رشد موجب بدشکل شدن و ریزش گل ها می شود. رطوبت نسبی معادل ۵۰ تا ۷۰ درصد ایده آل است و دمای 18 تا 20 درجه برای رشد گیاه مناسب است. کالانکوئه گرما دوست می باشد و در دمای کمتر از 16 و بالای 25 درجه گلدهی آن به تاخیر می افتد. خاک گیاه باید قلیایی باشد، خاکی با 50% ماده عالی و زهکشی مناسب باشد. می توانید از ترکیب یک قسمت خاک باغچه و سه قسمت کود حیوانی استفاده کنید. از استفاده ی زیاد فسفر اجتناب کنید چون باعث کاهش جذب عنصر روی می شود. برای تغذیه 2 هفته یکبار از خرداد تا شهریور از 3 گرم در لیتر کود استفاده کنید. کمبود تغذیه رشد گیاه را کم می کند و در رشد و شکل گیری گل ها خلل ایجاد می کند.
 

تکثیر گیاه
 

از قلمه برگ و ساقه ی گیاه و یا بذر، می توانید برای تکثیر استفاده کنید. کاشت بذر را در بهار و در دمای 21 درجه و در خاکی سبک انجام دهید. جوانه زدن بذرها 10 روز زمان می برد.
در روش قلمه ساقه، ذر اواخر بهار و اوایل تابستان قلمه های 5 تا 7 سانتی از انتهای ساقه جدا کنید، برگ هایش را بچینید و 3 روز بگذارید تا شیره ی گیاه خارج شود و سپس نصف طول قلمه را داخل خاکی با زهکشی خوب کنید. دما را در 21 تا 25 حفظ کنید. در نور مناسب و رطوبت کامل، گیاه حداکثر تا 21 روز ریشه می دهد. در قلمه برگ، با ایجاد برشی در برگ بگذارید شیره ی آن خارج شود و بعد آنرا بکارید. دقت کنید آبیاری و رطوبت گیاه بیش از اندازه نباشد.
 

آفات و بیماری ها
 

شته های قرمز که از ساقه های گلدار این گیاه استفاده می کنند از آفات این گیاه است و همچنین شپشک آرد آلود و حشره سپردار قهوه ای نیز ممکن است گیاه را درگیر کند.

 
 تصویر زیر نمونه گل کالانکوئه ارسالی برای شما عزیزان می باشد
 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کالانکوئه (گل اشک)

  • مدل کالا: Kalanchoe
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 10,500تومان

برچسب ها: معرفی گل کالانکوئه, آفات و بیماری های گل کالانکوئه, تکثیر گل کالانکوئه, فروش گل کالانکوئه, خرید گل کالانکوئه, خرید عمده گل کالانکوئه, فروش عمده گل کالانکوئه, خرید و فروش اینترنتی گل کالانکوئه, فروشگاه اینترنتی گل کالانکوئه, فروشگاه آنلاین گل کالانکوئه, خاک مناسب گل کالانکوئه, درباره گل کالانکوئه, بیوگرافی گل کالانکوئه, نام علمی گل کالانکوئه, خانواده گل کالانکوئه, شرایط محیطی گل کالانکوئه, قیمت گل کالانکوئه, تولیدی گل کالانکوئه, دمای ایده آل گل کالانکوئه, گونه های مختلف گل کالانکوئه, عکس و تصویر گل کالانکوئه, کالانشه نو, کالانشه‌آ, کالانکوآ

نام گیاه       کالانکوئه نام علمی    Kalanchoe خانواده   &..
10,500تومان

سایز گیاه ارسالی  ما بین 50 تا 100 سانتی متر می باشد و تماما به همراه محصول می باشند.(نکته د..
65,000تومان

  توجه   نهال ارسالی درخت لیمو ترش شیرازی ارتفاعی بین 50 تا100سانتیمتر را دارد ..
50,000تومان

  توجه   نهال ارسالی درخت نارنج ارتفاعی ما بین 90 تا 140 سانتیمتر را دارد نار..
31,000تومان

پوتوس چوب دار         Pothos نام علمي    ..
55,000تومان