آووکادو پیوندی

 توجه  تفاوت نهال آووکادو بذری با آووکادو پیوندی فقط در به ثمر رسیدن این نهال ها می باشند که باید بدانید آووکادو پیوندی از نظر کیفیت و زود به ثمر رسیدن بسیار مرغوب تر از نهال آووکادو بذری می باشد
 
 
نام گیاه       آووکادو
نام علمی    Persea Americana
خانواده        Lauraceae

 
آووکادو و یا گلابی تمساح نام درخت و میوه  ی این درخت است. این گیاه بومی مکزیک و نواحی مرکزی قاره امریکا می باشد. نواحی گرمسیری برای کاشت گیاه مناسب است. این درخت همیشه سبز رشد سریعی دارد و تا 20 متر رشد می کند. شاخ و برگ متراكمی دارد. طول برگ هایش از 10 تا 20 سانتی متر و عرض آن ها 3 تا 6 سانت می شود که تا 2 یا 3 سال روی درخت باقی میمانند. گل های این گیاد در ماه دی و اسفند نمایان می شوند و حدود 200 تا 300 شکوفه خواهد داد. این گل ها توسط زنبورها در گرده افشانی تسریع می شوند. میوه های گلابی شکل آن انواع مختلف دارد، در نوع غیر غربی میوه هایی سبز کمرنگ با اندازه ی بزرگ و بیش از 1 کیلوگرم دارد. در گونه ای دیگر ميوه‌هاي تخم‌ مرغي يا گلابي ‌شكل متوسط به رنگ سبز و با سطح ناصاف دارند و بعد از رسیدن سیاه رنگ می شوند. انواع دیگر میوه هایی کوچک و سبک تر تا 300 گرم، همراه با پوستی نازک دارند. زمان رسيدن ميوه از 6 تا 12 ماه در گونه‌هاي مختلف متفاوت است، میوه زمانی می رسد که از درخت چیده شود و ممكن است بعد از رسيدن نيز به بزرگ شدن ادامه دهد. در زمان برداشت، میوه سفت می شود و بتدریج بافتش نرم می گردد. گوشت میوه سبز درخشان و رنگ پريده ، روغنی ، بی مزه است ، بذر آن در دوطرف پهن ، گرد ، مخروطی يا تخم مرغی شکل است، سخت، سنگين، به رنگ عاج فيل ولی در دو پوشش نازک قهوه ای محصور شده است و اغلب به گوشت آواکادو چسبيده است ،گاهی ميوه به خاطر فقدان گرده افشانی و ديگر عوامل، بدون بذر می شود.
 

شرایط محیطی
 

آواکادو در طول فصل بارانی نيازی به آبياری ندارد. زمانی آبیاری کنید که خاک آن خشک شده و رطوبت خود را از دست داده باشد. آبیاری بیش از نیاز ریشه ها را کم میکند، برگ ها زرد می شود و باعث از بین رفتن گیاه می شود. آب باید از زیر گلدان خارج شود و در زیرگلدانی نیز جمع نگردد.
رشد کامل گیاه در نور کامل و نه نور مستقیم آفتاب، صورت می گیرد. سایه ی گیاهان دیگر نیز می تواند مکان مناسبی باشد. نور شدید گیاه را می سوزاند و در نور کم گیاه به سمت نور خم می شود و برگ های زیرین خود را از دست می دهد.
دمای زیر 2 درجه برای گیاه مناسب نیست، در هوای سرد جایکه آفتاب بیشتری دارد بهتر رشد میکند. حداکثر دمای قابل تحمل برای این گیاه نیز 37 درجه است.
 

خاک های نرم، گرانيتی تجزيه شده و لومی شنی مناسب آوکادو است، خاک گیاه باید به خوبی زهکشی شده باشد. این گیاه به جمع شدن املاح و یا شور شدن خاک حساس است. املاح زیاد نوک و حاشیه برگها را می سوزاند.  نسبت به خاک های قليایی و اسيدی مقاوم است. عموما به گياه  چهار بار در سال كود مي‌دهند و بعد از يک سال پس از رشد کود دادن را آغاز می کنند. درختان بالغ را مي‌توان با كود نيتروژنه در اواخر زمستان و اوايل تابستان تغذيه کرد. کمبود آهن برگ ها را زرد می کند که برای رفع آن از کود برگ ها استفاده کنید.
مدل ستونی این گیاه، سال های اوليه شکل گيری هرس نياز دارند تا به شكل مدور درآيند اما کلا از دادن شكل قائم به گياه خودداری کنید.

 
تکثیر
گیاه
 


آووکادو را با پیوند، بذر و قلمه زیاد می کنند.
با کاشت بذر 8 تا 10 سال زمان لازم است تا درخت محصول دهد، و این مقدار در روش پیوند 2 تا 3 سال است.

 
آفات و بیماری ها
 

جوندگان مثل موش و موش خرما آفت اصلی این گیاه است. كرم قهوه‌اي و خالدار، ليسه و حلزون نیز از حیوانات مضر برای آوکادو می باشد. شپشک آرد آلود، تریپس و شپشک های سپردار نیز به گیاه حمله می کنند. بیماری های قارچی مثل شانکر به گیاه صدمه میزند.

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

آووکادو پیوندی

  • مدل کالا: Avocado tree link
  • موجودی: 17
  • 140,000تومان

برچسب ها: معرفی درخت آووکادو پیوندی, آفات و بیماری های درخت آووکادو پیوندی, تکثیر درخت آووکادو پیوندی, فروش درخت آووکادو پیوندی, خرید درخت آووکادو پیوندی, خرید عمده درخت آووکادو پیوندی, فروش عمده درخت آووکادو پیوندی, خرید و فروش اینترنتی درخت آووکادو پیوندی, فروشگاه اینترنتی درخت آووکادو پیوندی, فروشگاه آنلاین درخت آووکادو پیوندی, خاک مناسب درخت آووکادو پیوندی, درباره درخت آووکادو پیوندی, بیوگرافی درخت آووکادو پیوندی, نام علمی درخت آووکادو پیوندی, خانواده درخت آووکادو پیوندی, شرایط محیطی درخت آووکادو پیوندی, قیمت درخت آووکادو پیوندی, تولیدی درخت آووکادو پیوندی, دمای ایده آل درخت آووکادو پیوندی, گونه های مختلف درخت آووکادو پیوندی, عکس و تصویر درخت آووکادو پیوندی

سایز گیاه ارسالی  ما بین 50 تا 100 سانتی متر می باشد و تماما به همراه محصول می باشند.(نکته د..
650,000تومان

پرتقال والنسیا   این گونه از پرتقال معروف به پرتقال تابستانه است و بومی يالت والنسيا ..
33,000تومان

نارنگی پیج  (page)   اين نوع نارنگی يك بك كراس Complex  است يعني از دو رگ گ..
40,000تومان

نارنگی یونسی (Ponkan Mandarin)   نارنگی یونسی یا پونکن از انواع نارنگی های ماندارین (..
31,000تومان

ليمو ترش   ليمو ترش به خانواده مرکبات تعلق دارد و بین گونه های آن Citrus limon یا (لي..
35,000تومان

سایز  بوته تمشک خارجی بدون تیغ ما دوساله بین 30 تا 70 سانتی متر(هرس شده) می باشد   ..
35,000تومان

  توجه   گیاه ارسالی درخت میوه دست بودا دارای قدی بین 90 تا 120 سانت می باشد &n..
99,000تومان

 توجه   نهال درخت فوجیا ارسالی فروشگاه ایباغ ارتفاعی ما بین 70 سانت تا 110 سانت دا..
35,000تومان

  توجه   نهال درخت گواوا ارسالی فروشگاه ایباغ ارتفاعی ما بین 70 سانت تا 110 سانت د..
28,000تومان

تصویری از گیاه ارسالی نهال درخت پشن فروت که از فروشگاه ایباغ خریداری می نمایید   ..
35,000تومان