منو
Your Cart

درخت کریسمس

درخت کریسمس
درخت کریسمس
درخت کریسمس
ناموجود
درخت کریسمس
درخت کریسمس
درخت کریسمس
درخت کریسمس
289,000 تومان
  • موجودی: ناموجود
  • مدل: Christmas Green
  • وزن: 22.00

فروش ویژه درخت کاج کریسمس به ارتفاع 160 سانتیمتر و ارسال به تمام نقاط ایران و تحویل درب منزل در کمتر از 72 ساعت
نوع درخت نوئل سبز بوده که به ارتفاع بالای یک متر می باشد و کاملا این گیاه طبیعی و زنده می باشد
برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید 09112935207 

شاهری

 
نمونه گیاه ارسالی برای شما عزیزان

 

 
جايگاه درخت کاج در مراسم کريسمس

نخستين بار استفاده از درخت کاج در مراسم عيد کريسمس از جنوب آلمان گزارش داده شده‌ که تاريخ آن به حدود سده‌ي 16 مي‌رسد. شايد دليل انتخاب درخت کاج را براي اين مراسم، بتوان در شباهت زياد آن به درخت زندگي دانست که نوعي درخت در بهشت بوده  و در انجيل نيز آمده‌است. عده‌اي آن را درخت نجات‌بخش نيز ناميده‌اند.

در سوئد، زمينداران و فئودالها اولين بار در قرن 18 از اين درخت در مراسم بزرگداشت کريسمس استفاده کردند. پس از آن شايد يک قرن ديگر به طول انجاميد تا وجود اين درخت در اين روزها و استفاده ازآن به صورت همگاني درآمد و زينت‌بخش اين ايام شد.

برگزاري سنت عيد کريسمس در نقاط مختلف سوئد به صورتهاي گوناگون اجرا مي‌شده‌است.
در جزيره‌ي Gotland براي تأمين گرماي خانه، بارسيدن «يول» يا عيد کريسمس، تنه‌ي درخت بسيار بزرگي را به داخل خانه مي‌آوردند. در خلال انتقال تنه‌ي درخت به درون خانه، شور و نشاط و هياهويي برپا مي داشتند که نوازنده‌اي نيز آنها را همراهي مي‌کرد.

يک سر تنه‌ي درخت در داخل اجاق قرار مي‌گرفت و سر ديگر آن در داخل خانه بود که در جاي خود تشکيل محلي را مي‌داد که هم براي بازي کودکان در شبهاي عيد کريسمس بود و بازگو کردن فصه‌ها و داستانها و هم براي نشستن افراد.

به اواخر هفته‌ي اول از مراسم کريسمس که مي‌رسيدند، تنه‌ي عظيم درخت نيز کوچک و کوچک‌تر شده بود. در اين زمان رسم بر اين بود که قسمت انتهاي درخت را هميشه نگهدارند. زيرا براي خانه و اعضاي خانواده خوشبختي به همراه مي‌آورد. اگر درخت تا به آخر سوزانده مي‌شد، بد يمن مي‌نمود. گفته مي‌شد که در اين حالت انسان مي توانست صداي پرنده اي را از درون آن بشنود و يا به چشم خود شاهد پرواز پرنده‌اي باشد که با سوختن کامل تنه‌ي درخت بيرون مي‌پرد.که البته اين کار به فال بد گرفته مي‌شد.

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب