منو
Your Cart

کروتون پرتقالی

کروتون پرتقالی
کروتون پرتقالی
کروتون پرتقالی
کروتون پرتقالی
کروتون پرتقالی
کروتون پرتقالی
کروتون پرتقالی
60,000 تومان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 125 croton
  • وزن: 6.00kg

كروتون      croton
نام علمی  Codiaeum variegatum
خانواده     Euphorbiaceae

 
این نوع گیاه رنگی همیشه سبز دارای 15 گونه ی مختلف است و بومی کشور های جنوب هند ، سری لانکا ، اندونزی ، مالزی ، و جزایر غرب اقیانوس آرام است. ارتفاع این گیاه در گلدان 1 متر و خارج از آن به 3 متر می رسد. برگ هایش ترکیبی از رنگ های سبز، سفید ، زرد، قرمز، صورتی، سیاه و نارنجی است و طول شان از 5 تا 30 سانتی متر و عرض آنها از 0.5 تا 8 سانت است. گل های نر و ماده آن جداگانه بر روی گل آذین قرار می گیرد. میوه های این گیاه شبیه کپسول هستند.
 

شرایط محیطی
 

نیاز کروتون به آب زیاد است اما نباید غرقابی شود. در تابستان هفته ای 3 الی 4 بار و در زمستان 1 الی 2 بار آبیاری با آب شیر نیاز است، سطح خاکش نباید خشک شود. آبیاری زیاد برگ ها را می ریزاند و ساقه ی گیاه می پوسد و تشنگی اش برگ ها را منقبض می کند. این گیاه را از نور مستقیم آفتاب در امان نگهدارید اما باید نور کامل به آن برسد نور کم برگ ها را کمرنگ می کند و یا باعث ریزش آنها می شود. کروتون نیاز شدیدی به رطوبت دارد و به همین علت بهتر است به صورت کپه‌ای و مخطوط با گیاهان آپارتمانی دیگر در گلدانهای بزرگ وفلاور باکسها کاشت گردد تا از رطوبت حاصله از گیاهان دیگر بهره برد. سعی کنید دما را در 20 درجه حفظ کنید اما حداکثر 27 درجه در تابستان و در زمستان حداقل 15 درجه باشد. کم بود رطوبت و خشکی هوا، سرما و تغیییرات دما برگ ها را می ریزاند. دقت کنید هوای آلوده بر روی برگ ها لک قهوه ای ایجاد می کند. رطوبت هوای مورد نیاز این گیاه 70 تا 90 درصد می باشد اگر رطوبت کافی نباشد برگ ها شروع به ریزش می کنند. در تابستان احتیاج به غبار پاشی روزانه دارد ولی در زمستان هفته‌ای یکبار کافی است. توجه کنید کروتون را در مجاورت نور مستقیم آفتاب غبار پاشی نکنید. از مواد براق کننده نیز استفاده نکنید، برگ ها را هفته ای یکبار با پارچه تمیز کنید. خاک مناسب آن ترکیبی از خاک برگ، خاک باغچه و ماسه شسته نرم با زهکشی مناسب، است. و در بهار و تابستان از کودهای مخصوص گیاهان زینتی استفاده کنید. گلدان را باید در بهار و با توجه به حجم ریشه آن تعویض نمود. دقت کنید این گیاه جابجایی را دوست ندارد و باعث شوکه شدن و ریزش برگ می شود.

 
تکثیر گیاه
 

از طریق قلمه و خوابانیدن هوایی می توانید گیاه را تکثیر کنید. در اواخر بهار و در تابستان از ساقه، قلمه های 10 تا 15 سانتی همراه با دو برگ انتخاب کنید، آنها را در خاکستر قرار دهید تا شیرابه سفیدش خارج شود و سپس و آنها را در بستر ماسه یا آب ریشه دار کنید. گلدان را در سایه همراه با خاک مرطوب نگهداری کنید. در شرایط محیطی مناسب با رطوبت زیاد و دمای 21 تا 25 در مدت شش تا هشت هفته ریشه می دهد و با دادن برگ جدید گلدان را تعویض کنید. خابانیدن هوایی را در  بهار یا پاییز انجام دید. روی ساقه در محلی که باید ریشه ایجاد شود، در زیر جوانه شکافی ایجاد کنید و اطرافش را با خزه مرطوب بپوشانید و رطوبت آنرا در حفظ کنید. با ایجاد ریشه، آنرا از شاخه جدا کنید و همراه با خزه ها به گلدان دیگر ببرید.
 

آفات و بیماری ها
 

کنه تار عنکبوتی برگ ها را زرد و لکه دار می کند و حتی می تواند منجر به نابودی گیاه نیز بشود، شپش گیاهی و آرد آلود گیاه را زرد و ضعیف می کند و همچنین عسلکی ایجاد می کند که گباه چسبناک می شود، کنه های ریز قرمز در زیر برگ تار عنکبوتی ایجاد می کند که موجب زرد شدن برگ ها می شود. لارو حشرات و زخم های پنبه ای نیز گیاه را درگیر می کند. عموما اگر آفات کم باشد با پنبه ای مرطوب می توان رفع کرد در غیر اینصورت از سموم سیستماتیک استفاده کنید.

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
برچسب ها: معرفی گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , آفات و بیماری های گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , تکثیر گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , فروش گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , خرید گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , خرید عمده گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , فروش عمده گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , خرید و فروش اینترنتی گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , فروشگاه اینترنتی گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , فروشگاه آنلاین گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , خاک مناسب گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , درباره گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , بیوگرافی گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , نام علمی گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , خانواده گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , شرایط محیطی گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , قیمت گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , تولیدی گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , دمای ایده آل گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , گونه های مختلف گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی , عکس و تصویر گیاه آپارتمانی کروتون پرتقالی