منو
Your Cart

پرتقال تابستانه والنسیا

پرتقال تابستانه والنسیا
پرتقال تابستانه والنسیا
پرتقال تابستانه والنسیا
پرتقال تابستانه والنسیا
پرتقال تابستانه والنسیا
پرتقال تابستانه والنسیا
پرتقال تابستانه والنسیا
100,000 تومان
  • موجودی: موجود
  • مدل: Summer orange Valencia
  • وزن: 7.50kg

پرتقال والنسیا
 

این گونه از پرتقال معروف به پرتقال تابستانه است و بومی يالت والنسيا در اسپانيا می باشد. پرتقال والنسیا دیر رس ترین نوع پرتقال است و نسبت به تامسون از رشد سریعتری برخوردار است. از زمان گلدهی تا رسیدن میوه 12 تا 18 ماه زمان می برد. همزمان با مشاهده ی این محصول می توانید گل ها و میوهای جدید را مشاهده کنید! بنابراین این گونه در تمام سال میوه دارد، به همین دلیل برای هرس کردن و سمپاشی مشکلاتی ایجاد می کند. میوه های این درخت کم بذر یا بدون بذر است. دارای میوه هایی با اندازه متوسط، سفت، گوشتي و خوش عطر و طعم می باشد. بدلیل آبدار بودنش برای آبگیری و مصرف خارج از فصل مناسب هستند. عمر انبارمانی این گونه زیاد است و مسائل انبارداری آن نیز کم است که موجب می شود برای صنایع فرآوری مناسب باشد. این درخت پرتقال به سرما حساس است و بهتر است در مناطق سرد و کوهپایه ایی کاشته نشوند چون در برف و سرما خسارت میبیند و میوه هایش یخ میزند. برای سمپاشی درخت نیز می توانید از محلول اکسی کلرور مس ، ولک پاشی و اوره پاشی استفاده کنید.
 

برخی از خواص پرتقال
 

دریافت كافی ویتانین c ‌ به كاهش شدت علایم سرماخوردگی و طول مدت آن كمك می كند.
پرتقال دندانها را تقویت می‌کند.
سنگ ریزه و شنهایی را که در بدن وجود دارد آب کرده و از رسوب آنها در اعضای مختلف بدن جلوگیری می‌کند.
خواب آور و آرام کننده قلب و مرکز مغز می‌باشد.
مصرف مركبات به حفاظت از عدسی ها در برابر آب مروارید كمك می كند
آب پرتقال به اضافه عسل یک نوشیدنی خوبی است برای کسانی که درد مفاصل دارند.
پرتقال گرچه اسیدی است ولی خاصی قلیایی به بدن می دهد و برای کسانیکه گوشت زیاد مصرف می کنند و بدنشان اسیدی شده است مفید است .
ضد سم ، ادرار آور و نرم کننده سینه و ضد استفراغ است .
پرتقال کرم روده را از بین می‌برد.
مقوی معده و ضد گاز معده است .
کسانی که ترش میکنند اگر از پرتقال به عنوان غذا استفاده کننده خوب می‌شوند.
پوست سفید پرتقال و ورقه های نازک بین قسمت های داخل پرتقال بهترین دارو برای کاهش کلسترول خون است .
آب پرتقال برای درمان بیماریهای عفونی چون سفلیس، سوزاک، آبله، سرخک، مخملک، تیفوس، تب زرد و جوشهای صورت بسیار مفید است.
نوشیدن آب پرتقال به هیچ وجه به افرادی که زخم معده دارند توصیه نمی شود.
پرتقال دارای فولات است كه به همراه قرص های اسید فولیك به پیشگیری از بروز اسپینا بیفیدا(بسته نشدن لوله عصبی) در جنین كمك می كند. لذا به مادران باردار مصرف منابع اسیدفولیك از جمله پرتقال توصیه می شود.

 

تکثیر گیاه
 

 گونه های مختلف مرکبات اگرچه با روش های مختلفی مانند کاشت بذر، قلمه زنی، خوابانیدن و پیوند زدن شاخه یا جوانه امکانپذیر می باشد اما معمول ترین شیوه در سطح جهانی استفاده از پیوند جوانه و به طور خواص، پیوند سپری است. در خانواده مرکبات می توان براحتی گونه ها و حتی جنس های مختلف را به سهولت و بدون ظهور علایم ناسازگاری به یکدیگر پیوند زده و ترکیب های مختلفی از پایه و پیوندک را به منظورهای مختلف ایجاد کرد.پیوند زدن برای تکثیر مرکبات رایج ترین نوع پیوند هم پیوند تی و اسکنه ای می باشد.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
برچسب ها: معرفی گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , آفات و بیماری های گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , تکثیر گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , فروش گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , خرید گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , خرید عمده گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , فروش عمده گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , خرید و فروش اینترنتی گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , فروشگاه اینترنتی گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , فروشگاه آنلاین گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , خاک مناسب گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , درباره گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , بیوگرافی گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , نام علمی گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , خانواده گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , شرایط محیطی گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , قیمت گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , تولیدی گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , دمای ایده آل گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , گونه های مختلف گیاه پرتقال تابستانه والنسیا , عکس و تصویر گیاه پرتقال تابستانه والنسیا