منو
Your Cart

نهال خرمالو

نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
نهال خرمالو
70,000 تومان
  • موجودی: موجود
  • مدل: Persimmon
  • وزن: 7.50kg


گیاه ارسالی در سایز 80 الی 100 سانتیمتر می باشد

 

خرمالو        persimmon
نام علمی     Diospyros
خانواده       Ebenaceae

 
بنظر می رسد درخت خرمالو بومی چین باشد و ارقام ژاپنی و آمریکایی از رایج ترین انواع خرمالو هستند. این درخت عمر طولانی دارد و از سن 4 یا 5 سالگی میوه می دهد. تولید میوه اش از طریق گرده افشانی و یا بکرباری صورت میگیرد. میوه های بکربار نسبت به دانه دار، گس تر هستند و کیفیت بهتری دارند. اگر20 تا 30 درصد گل هایش به میوه تبدیل شوند محصول اقتصادی بدست خواهد آمد.
 

شرایط محیطی
 

خرمالوها با آبیاری منظم درشت تر و با کیفیت تر می شوند. خشکی کوتاه مدت را تحمل می کنند اما در طولانی مدت برگ ها و میوه هایش می ریزد. آبياري بيش از حدش موجب فاسد شدن ريشه گياه می شود.آب  و هوای گرمسیری،خنک و آفتاب کافی برای رشد این درخت نیاز است و موجب رشد خوبش می شود. در عین حال در زمستان تا دمای منفی 12 درجه را تحمل می کند. این درخت به نوع خاک حساس نیست اما خاک لومی مناسب ترین نوع خاک می باشد و زهکشی باید به خوبی انجام شود. PH مناسب نیز حدودا بین 6.5 تا 7.5 می باشد. برای تغذیه درخت از کودهای دامی پوسیده و یا کود های نیمه آلی استفاده کنید. پتاسیم در طعم و مقدار قند میوه و همچنین اندازه نهایی میوه تاثیر مثبت دارد. کمبود نیتروژن موجب کاهش رشد شاخساره، تشکیل نشدن جوانه های بارور و کوچک ماندن میوه ها می گردد. نیتروژن زیاد نیز میوه ها را می ریزاند.
 

تکثیر گیاه
 

عموما از پیوند زدن برای تکثیر گیاه استفاده می کنند. از قلمه زدن توسط قلمه چوب نرم و تیمار آن با اکسین و همچنین پاجوش ها، هم برای تکثیر درخت استفاده می شود. بذر خرمندي یا بذر میوه های ریز روش دیگری است که که در آذر یا دی ماه کشت می شوند.
 

آفات و بیماری ها
 

خرمالو در برابر بسیاری از آفات مقاوم هستند اما برخی از عوامل مثل شپشک های مومی،مگس سفيد و تريپس‌ها بر روی میوه ها لکه هایی ایجاد می کنند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب