منو
Your Cart

نارنگی زودرس ژاپنی

نارنگی زودرس ژاپنی
نارنگی زودرس ژاپنی
نارنگی زودرس ژاپنی
نارنگی زودرس ژاپنی
نارنگی زودرس ژاپنی
100,000 تومان
  • موجودی: موجود
  • مدل: Jani early Tangerine
  • وزن: 7.50kg

نارنگی زودرس ژاپنی هاشیموتو  (Hashimoto Satsuma)
 

نارنگی هاشیموتو از انواع زودرس (Wase)  گروه نارنگی ساتسوما (Satsuma) یا انشو(Unshiu)   می باشد. با این که نوع ساتسوما از بذر های کشت شده در جزیره ی تاگاشیمای ژاپن حاصل شده و امروزه به عنوان مهمترین میوه مرکبات ژاپن محسوب می شود اما منشا این گونه کشور چین است و قرن ها قبل به ژاپن انتقال یافته است. طعم آن بسیار خوب و شیرین، آبدار و بدون بذر است. زمان رسیدن نارنگی هاشیموتو در شهریور ماه است. به نظر می رسد این نوع نارنگی به عنوان یک واریته بسیار عالی در خانواده مرکبات مطرح است. این گونه نارنگی با آب و هوای نیمه گرمسیری سرد مطابقت یافته است و نیاز به گرمای کمی جهت رسیدن میوه دارد . شرق مازندران و شهر ساری یکی از بهترین مکان ها برای کاشت این درخت می باشد . درختان این گونه تقریبا کوچک اند، از عرض رشد می کنند و شکل چتری پیدا می کنند . درختان پر محصول و بی تیغ بوده و میوه اش دارای پوست صاف و نازک ، پرآب ، نسبتا درشت و پخ با دم کشیده می باشد .
 

برخی از خواص نارنگی عبارتند از
 

نارنگی دارای ویتامین های A ، B1 ، B2 ،C پروتئین ، چربی ، قند، حاوی مقدار زیادی فسفر، کلسیم می باشد. حاوی مقدار زیادی منیزیم است و از این طریق در فعالیت عضلانی، دستگاه گوارش و سیستم عصبی موثر است.  منبع غنی بتاکاروتن است. این میوه خون را تصفیه و زیاد می کند.  برای کاهش تب و رفع تراکم خون در کبد مفید است.  به اعتقاد برخی، به خاطر خاصیت ضدعفونی کننده‌اش، می‌تواند در درمان سفلیس موثر باشد.
نارنگی مسکن اعصاب است و برای کلیه بیماران مفید است. اگر می خواهید شب راحت بخوابید چند دانه نارنگی بخورید . برای پیشگیری از سرطان مفید است،هسپریدین ماده موجود در قسمت سفید پوست نارنگی تاثیر آنتی اکسیدان و ضد التهابی روی سلول ها و بافت ها دارد و مانع از پیری و سرطان می شود. باعث تکثیر و شکل گیری سلول های جدید می شود.

تکثیر گیاه
 

 گونه های مختلف مرکبات اگرچه با روش های مختلفی مانند کاشت بذر، قلمه زنی، خوابانیدن و پیوند زدن شاخه یا جوانه امکانپذیر می باشد اما معمول ترین شیوه در سطح جهانی استفاده از پیوند جوانه و به طور خواص، پیوند سپری است. در خانواده مرکبات می توان براحتی گونه ها و حتی جنس های مختلف را به سهولت و بدون ظهور علایم ناسازگاری به یکدیگر پیوند زده و ترکیب های مختلفی از پایه و پیوندک را به منظورهای مختلف ایجاد کرد.پیوند زدن برای تکثیر مرکبات  رایج ترین نوع پیوند هم پیوند تی و اسکنه ای می باشد.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب