منو
Your Cart

نارنگی دیررس یاشار

نارنگی دیررس یاشار
نارنگی دیررس یاشار
نارنگی دیررس یاشار
نارنگی دیررس یاشار
نارنگی دیررس یاشار
100,000 تومان
  • موجودی: موجود
  • مدل: Tangerine late Yashar
  • وزن: 7.50kg

نارنگی دیر رس یاشار
 

مرکبات دیر رس به دلیل اینکه در فصلی از سال عرضه می شوند که مرکبات دیگری موجود نیستند، دارای ارزش اقتصادی زیادی هستند.
این درخت تاجی گسترده و پهن دارد و شاخه های آن که تقریبا فاقد تیغ است، بخاطر وزن میوه ها حالت آویزان پیدا می کند. میوه هایش در نواحی شمالی کشور و در اردیبهشت می روید، لذا از دیر رس ترین نوع مرکبات محسوب می شود. میوه هایش نارنجی پر رنگ است که هسته های متوسط تا درشت دارد. پوست میوه به آسانی دیگر نارنگی ها جدا نمی شود. درختان حاصل از یاشار روی پایه سیتروملو بیشترین عملکرد، درشت ترین و آبدارترین میوه را دارند. برای هرس گیاه در ابتدای رشد، لازم است تا ابتدای 80 تا 100 سانتی متری بالای سطح خاک سربرداری، و 3 تا 4 انشعاب نگهداشته شود.اولین انشعاب در ارتفاع 50 سانتی متری از سطح زمین باشد. در درختان بالغ شاخه های ضعیف وکم بار و آفت زده را باید حذف کنید.
 

برخی از خواص نارنگی عبارتند از
 

نارنگی دارای ویتامین های A ، B1 ، B2 ،C پروتئین ، چربی ، قند، حاوی مقدار زیادی فسفر، کلسیم می باشد.
حاوی مقدار زیادی منیزیم است و از این طریق در فعالیت عضلانی، دستگاه گوارش و سیستم عصبی موثر است.
منبع غنی بتاکاروتن است. این میوه خون را تصفیه و زیاد می کند. برای کاهش تب و رفع تراکم خون در کبد مفید است. به اعتقاد برخی، به خاطر خاصیت ضدعفونی کننده‌اش، می‌تواند در درمان سفلیس موثر باشد. نارنگی مسکن اعصاب است و برای کلیه بیماران مفید است.
اگر می خواهید شب راحت بخوابید چند دانه نارنگی بخورید . برای پیشگیری از سرطان مفید است.

تکثیر گیاه
 


 گونه های مختلف مرکبات اگرچه با روش های مختلفی مانند کاشت بذر، قلمه زنی، خوابانیدن و پیوند زدن شاخه یا جوانه امکانپذیر می باشد اما معمول ترین شیوه در سطح جهانی استفاده از پیوند جوانه و به طور خواص، پیوند سپری است. در خانواده مرکبات می توان براحتی گونه ها و حتی جنس های مختلف را به سهولت و بدون ظهور علایم ناسازگاری به یکدیگر پیوند زده و ترکیب های مختلفی از پایه و پیوندک را به منظورهای مختلف ایجاد کرد. پیوند زدن برای تکثیر مرکبات  رایج ترین نوع پیوند هم پیوند تی و اسکنه ای می باشد

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب