منو
Your Cart

لیندا

لیندا
لیندا
لیندا
لیندا
ناموجود
لیندا
لیندا
لیندا
لیندا
لیندا
60,000 تومان
  • موجودی: ناموجود
  • مدل: Linda plant
  • وزن: 6.00kg

نام گیاه             لیندا  
نام علمی         
BEAUCARNEA RECURVATA
خانواده             RUSCACEAE-  روساسه

 
لیندا یا نخل دم اسبی دارای 24 نوع درختچه و درخت همیشه سبز و از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی است. بومی نواحی جنوب غرب آمریکا و مکزیک می باشد. لیندا ساقه ایی متورم دارد که آب را در آن ذخیره می کند . برگ هایی باریک، کشیده، ضخیم و آویزان بر روی آن می روید، ارتفاعش نیز تا 2 متر می رسد. در تابستان بر روی گیاهان مسن تر ممکن است گل های سفید رنگ بروید.
 

شرایط محیطی
 

در آبیاری این گیاه افراط نکنید. هیچ گاه خاک آنرا غرقاب نکنید و بهتر است بین آبیاری ها سطح خاک کمی خشک شود. در تابستان در هفته 2 تا 3 بار آبیاری کنید، در بهار و پاییز هفته ای 1 بار و در زمستان 2 یا 3 هفته یکبار این کار را انجام دهید. آبیاری زیاد برگ هایش را زرد، شل و آویزان می کند و بی آبی باعث منقبض و چروکیده شدن ساقه می شود. گاهی گلدان را در مکان های پرنور قرار دهید. بهترین رشد آن در روزی 4 ساعت نور خورشید است. آفتاب مستقیم ظهر تابستان برگ هایش را می سوزاند. نور که کافی نباشد برگ ها زرد می شوند . این گیاه همچنین نباید در سایه ی گیاهان دیگر قرار گیرد. بهترین دمای لیندا بین 12 تا 21 درجه است. در هوای سرد 10 تا 13 درجه و در تابستان 21 درجه مناسب است. گیاهان مسن دمای 6 درجه را نیز تحمل می کنند. ریزش برگ های خشکیده نشان دهنده ی گرمای بیش از حد است. برای حفظ رطوبت لیندا تا زمانی که دما بالای 10 دره است، هفته ای یک بار آنرا غبار پاشی کنید.
 

باید از خاک خوب زهکشی شده با بافت لیمونی استفاده کنید. مخلوط خاکی از دو قسمت لوم یک قسمت پیت هوموس و دو قسمت ماسه و سنگریزه برای ایجاد زهکش خوب لازم است. زهکشی ضعیف ریشه را ضعیف می کند. برای تغذیه ی گیاه در فصل بهار و تابستان هفته ای یک بار از کودهای محلول در آب ویژه گیاهان زینتی بز طبق دستور آن، استفاده کنید. تعویض گلدان را 2 سال یک بار در اوایل بهار انجام دهید و در طول این سال ها چند سانت سطح خاک را تعویض گرده و زهکشی آنرا چک کنید. برای حفظ ظاهر لیندا جوانه هایی که از ساقه آن میروید را حذف کنید. اگر برگ هایش پژمرده شد برگ های پژمرده را جدا کرده و برگ های خیس را هم خشک کنید.
 

تکثیر گیاه
 

با کاشت بذر در فصل بهار در دمای 20 درجه و در خاک پیت می توانید تکثیر را انجام دهید و یا با جدا نمودن پاجوش هایی که از کنار گیاه اصلی بیرون آمده اند نیز می توانید اقدام به تکثیر کنید. ریشه دار کردن این جوانه ها در منزل بسیار دشوار است.
 

آفات و بیماری ها
 

از آفات این گیاه کنه قرمز است که برای رفع آن می توانید از مالاتیون و دیازینون استفاده کنید. آفات باعث ایجاد لکه قهوه ای در سطح زیرین برگ ها و یا زخم سفید رنگ پنبه ای بر روی برگ می شود.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب